Wysadzimy Nortela w powietrze

Wysadzimy Nortela w powietrze
Źródło zdjęć: © AFP

15.07.2009 13:36, aktual.: 15.07.2009 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pracownicy francuskiej fabryki firmy Nortel, produkującej urządzenia
telekomunikacyjne, zagrozili wysadzeniem zakładów w powietrze, jeśli nie zostaną zapewnione
odpowiednie warunki zwolnień grupowych - informuje w dziennik Le Parisien.

Pracownicy francuskiej fabryki firmy Nortel, produkującej urządzenia telekomunikacyjne, zagrozili wysadzeniem zakładów w powietrze, jeśli nie zostaną zapewnione odpowiednie warunki zwolnień grupowych - informuje w dziennik _ Le Parisien _.

Gazeta pisze, że pracownicy umieścili butle z gazem przed fabryką w Yvelines niedaleko Paryża, gdzie w związku z procedurami związanymi z bankructwem planowane jest zwolnienie 48. osób.

Obraz
© (fot. AFP)

To już drugi przypadek w ciągu tygodnia, kiedy francuscy pracownicy grozili, że wysadzą fabrykę, jednak zdaniem _ Le Parisien _ butle rozmieszczone wokół fabryki w Yvelines były puste. W niedzielę podobne groźby wysunęli pracownicy fabryki części samochodowych New Fabris w Chatellerault.

Firma Nortel, której siedziba znajduje się w Toronto, była kiedyś jednym z największych północnoamerykańskich producentów sprzętu telekomunikacyjnego, jednak w styczniu poprosiła o ochronę przed bankructwem w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Występując w telewizji LCI francuski minister pracy Xavier Darcos obiecał znaleźć rozwiązanie dla pracowników. _ Mamy zamiar rozmawiać, znajdziemy rozwiązanie, które nie będzie wymagało odwoływania się do ekstremalnej przemocy _ - zapewnił.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)