Trwa ładowanie...

Wybierz praktyczną nawigację. Postaw na dokładne mapy

Choć wiele osób decyduje się na korzystanie z map za pośrednictwem smartfona, to klasyczne nawigacje wciąż cieszą się uznaniem. Mają wiele zalet, oferują dożywotną aktualizację map i dostosowują trasy do twoich preferencji jazdy. Jeżeli dużo podróżujesz i chcesz zawsze szybko i bezpiecznie trafić do celu, dobrej jakości nawigacja będzie twoim największym sprzymierzeńcem.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wybierz nawigację, która zawsze zaprowadzi cię do celu
Wybierz nawigację, która zawsze zaprowadzi cię do celuŹródło: Adobe Stock
d2waqwm

Przy wyborze dla wielu kierowców liczy się przede wszystkim cena. Najbardziej wymagający użytkownicy zwrócą jednak uwagę na pakiet aktualnych map, częstotliwość aktualizacji i dodatkowe oprogramowanie takie jak spersonalizowane trasy lub informacje cię o natężeniu ruchu drogowego. Jeśli na trasie zdarzy się nagły wypadek, urządzenie powinno samo zaproponować dogodny objazd jeszcze zanim staniesz w korku. Dobra nawigacja jest również w stanie na bieżąco informować kierowcę o kontrolach prędkości – z nią zaoszczędzisz sporo pieniędzy na mandatach.

Sprawdź mapy

Urządzenie z pakietem aktualnych map Polski i Europy może słono kosztować. Dlatego mając ograniczone fundusze, lepiej zastanowić się nad tym, jak często będziesz korzystać z zagranicznych map. Przeciętny kierowca, który od czasu do czasu odwiedza nowe miasta, a zwykle porusza się po znanych trasach, może bez obaw wybrać nawigację z wgraną mapą Polski.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup mapy z opcją kształtowania trasy. Dzięki niej nawigacja dopasuje drogę do twoich preferencji. Dzięki wbudowanemu programowi możesz na przykład wybrać najbezpieczniejszą drogę do celu - urządzenie wybierze dla ciebie odcinek, na którym najrzadziej dochodzi do wypadków – albo najszybszą drogę do celu. Dobrej jakości urządzenie pozwoli ci zaoszczędzić, gdyż wytyczy za ciebie trasę bez odcinków płatnych. Jeżeli nie czujesz się pewnie w mieście, warto wypróbować modle z wizualizacją skrzyżowania. Dzięki zdjęciu i wygenerowanej na nim strzałce będziesz dokładnie wiedzieć, którym zjazdem jechać.

Bezpłatne aktualizacje to podstawa

Bezpłatna aktualizacja map to w obecnej chwili podstawa. Sytuacja na drodze zmienia się na bieżąco, pojawiają się kolejne drogi i objazdy, dobrze jest więc być na to przygotowanym. Przed wyborem sprawdź, jak często aktualizowane są mapy. Samo wgranie ich jest bardzo proste, możesz zrobić to samodzielnie w domu, mając do dyspozycji komputer z dostępem do internetu. Pamiętaj, że w momencie zakupu mapa już jest nieaktualna, dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po uruchomieniu, będzie sprawdzenie aktualizacji.

Nawigacja czy smartfon

W przeciwieństwie do smartfonów, nawigacje samochodowe oferują spory, czytelny ekran, który dodatkowo pokryto powłoką zapobiegającą odbijaniu się światła. Nietrudno znaleźć niedrogą nawigację o przekątnej ekranu powyżej siedmiu cali, czego niestety nie można powiedzieć o smartfonach. Inwestując w dobrej jakości nawigację, nie musisz obawiać się o to, że mapa zniknie w najmniej oczekiwanym momencie, bo ktoś do ciebie zadzwonił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2waqwm

Podziel się opinią

Share
d2waqwm
d2waqwm
Więcej tematów