Wybierz głośniki do komputera. Dobra jakość dźwięku w dobrej cenie

Wybierz głośniki do komputera. Dobra jakość dźwięku w dobrej cenie
Źródło zdjęć: © Pexels

12.05.2020 15:29, aktual.: 12.05.2020 15:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby spędzające dużo czasu przed komputerem często nie zwracają uwagi na głośniki, a przecież trudno jest wyobrazić sobie komfortowe korzystanie z komputera bez fonii. Jeśli chcesz cieszyć się dobrą jakością dźwięku, postaw na nowoczesne rozwiązania.

Słuchanie ulubionej muzyki, granie w gry, oglądanie filmów czy przeglądanie mediów społecznościowych - wszystkie te czynności wymagają głośników komputerowych, ale nie zawsze o takich samych parametrach. Szukając tych idealnych i spełniających twoje oczekiwania, zwróć uwagę na szczegóły, które świadczą o ich dobrej jakości. Aby ten wybór nie był trudny i stresujący nawet dla laika, stworzyliśmy prosty przewodnik przydatny podczas przeglądania sklepowych ofert.

Dwa, trzy, a może pięć głośników?

Zestawy głośników komputerowych różnią się między sobą przede wszystkim liczbą elementów. Dawniej najbardziej rozpowszechnione były komplety dwóch kolumn, które emitowały każdy rodzaj dźwięków, od tonów niskich do wysokich. Takie rozwiązanie pozostawiało jednak wiele do życzenia pod względem jakości dźwięków, jak i głośności. Jest ono przeznaczone głównie dla osób, które słuchają muzyki zazwyczaj za pośrednictwem słuchawek.

Bardziej zaawansowane modele mają również do dyspozycji dodatkowy głośnik niskotonowy. W takiej konfiguracji zarówno filmy jak i gry zapewniają o wiele lepsze wrażenia i przede wszystkim bardziej naturalnie brzmiący dźwięk. Bardziej zaawansowane zestawy wykorzystują technologię dźwięku przestrzennego i wymagają umieszczenia pięciu odrębnych źródeł dźwięku, a to lepiej odzwierciedla odgłosy sytuacji, które dzieją się na ekranie, a przez to zapewniają lepsze doznania. Takie rozwiązanie wymaga jednak sporo miejsca, w przeciwnym wypadku trudno będzie osiągnąć zadowalający efekt.

Dobra jakość przede wszystkim

Głośność zestawu zależy przede wszystkim od mocy RMS. W przypadku niewielkich głośników wynosi ona około 3 W, podczas gdy bardziej wydajne głośniki osiągają moc nawet powyżej 300 W. Warto również zwrócić uwagę na zakres częstotliwości, który odpowiada za jakość emitowanych przez urządzenie dźwięków. Im będzie wyższy, tym bardziej naturalnie brzmi muzyka.

Postaw na mobilność

Głośniki to nieodłączna część komputera stacjonarnego, ale często sięgają po nie posiadacze laptopów, szczególnie tych multimedialnych. Niewielkie głośniki wmontowane w niektóre modele mogą mieć problem z należytym oddawaniem głębi dźwięków. Dlatego jeśli często korzystasz z laptopa do grania w gry i oglądania filmów, warto postawić na dobrej jakości głośniki.

Równie dobrze można podłączyć głośniki komputerowe do smartfona, dzięki czemu zapewnisz sobie lepszą jakość dźwięku choćby na imprezie w gronie znajomych. Równie dobrym rozwiązaniem będzie zakup typowo przenośnego głośnika zasilanego akumulatorem. Dzięki połączeniu Bluetooth zapewnisz sobie dobrą jakość dźwięku, a jednocześnie nie nadwyrężysz baterii. Obędzie się również bez irytujących kabli.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)