Wszechstronny router z wbudowanym modemem do Neostrady

Wszechstronny router z wbudowanym modemem do Neostrady
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.03.2014 09:50, aktual.: 25.03.2014 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus wprowadził do oferty bezprzewodowy router 802.11n z wbudowanym modemem ADSL/ADSL2+. Oferuje on prędkość Wi-Fi na poziomie 300Mbit/s w paśmie 2.4GHz oraz sprzętową akcelerację NAT. Dzięki dwóm portom WAN użytkownicy mogą łączyć się z Internetem za pomocą linii telefonicznej obsługującej ADSL lub połączenia Gigabit Ethernet poprzez istniejący modem zewnętrzny.

Sprzętowe przyspieszenie NAT

Większość routerów wykorzystuje oprogramowanie do wykonywania funkcji NAT (Network Address Translation) podczas transferu danych pomiędzy lokalnymi połączeniami Gigabit Ethernet z Internetem, co może spowalniać działanie urządzenia. DSL-N16. eliminuje ten problem dzięki sprzętowemu przyspieszeniu NAT. Pozwala osiągnąć prędkości transferu WAN-LAN rzędu 900Mbit/s – to 4,5 razy szybciej, niż standardowy router z programową obsługą NAT.

Ciągłość pobierania z Download Master

DSL-N16. posiada dwa porty USB 2.0, które mogą działać niezależnie podczas udostępniania drukarek i skanerów w sieci. Wykorzystamy je również do przekształcenia DSL-N16U w urządzenie NAS (Network-Attached Storage) i serwer multimedialny. Wystarczy, że podłączymy dowolne urządzenie magazynujące USB, a zintegrowana aplikacja Download Master umożliwi pobieranie plików nawet, gdy wszystkie podłączone komputery będą wyłączone.

AiCloud –. prywatny serwer chmury

Router współpracuje także z Asus AiCloud. To wbudowana aplikacja, która zmienia router w prywatny serwer chmury. Pliki przechowywane w sieci, na podłączonych urządzeniach magazynujących lub na Asus WebStorage mogą być łatwo synchronizowane dzięki funkcji Smart Sync lub udostępniane innym poprzez linku przesłanego pocztą elektroniczną, wiadomością SMS lub poprzez serwis społecznościowy. Dostęp do danych mamy z dowolnego miejsca, po zalogowaniu się do AiCloud z przeglądarki internetowej lub za pomocą darmowej aplikacji AiCloud dla urządzeń Android i iOS.

Konfiguracja DSL-N16. zajmuje zaledwie 30 sekund — wystarczy podłączyć go do sieci i otworzyć przeglądarkę, aby uruchomić kreator Quick Internet Setup. Nie trzeba podawać żadnych ustawień ISP. Użytkownicy otrzymują również do dyspozycji intuicyjny interfejs graficzny ASUSWRT wzbogacony o narzędzie mierzące stosunek sygnału do szumu (SNR), które umożliwia użytkownikom monitorowanie stabilności połączenia ADSL. Aplikacja monitorująca ruch pokazuje ile danych jest przesyłanych i pobieranych poprzez sieci WAN, przewodowe i bezprzewodowe, a narzędzie raportujące umożliwia wysyłanie informacji dotyczących problemów z połączeniem bezpośrednio do zespołu wsparcia technicznego, automatycznie dołączając przy tym wszelkie logi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)