Współpraca YouTube i Universal Music Group - ponad 100 zremasterowanych teledysków

Współpraca YouTube i Universal Music Group - ponad 100 zremasterowanych teledysków

Współpraca YouTube i Universal Music Group - ponad 100 zremasterowanych teledysków
Źródło zdjęć: © 123RF
21.06.2019 11:34

YouTube i Universal Music Group rozpoczęło współpracę, której celem jest przywrócenie blasku muzycznym obrazom, które na stałe znalazły swoje miejsce w pop kulturze. Wyniki możemy zobaczyć na ponad 100 zremasterowanych teledyskach dostępnych na YouTube.

Współpraca YouTube i Universal Music Group zaowocowała przywróceniem świetności teledyskom takich wykonawców jak m.in. Billy Idol, Beastie Boys, Boyz II Men, George Strait, Janet Jackson, Kiss, Lady Antebellum, Lady Gaga, Lionel Richie, Maroon 5, Meat Loaf, No Doubt/Gwen Stefani, Smokey Robinson, The Killers czy Tom Petty.

Obraz
© Youtube.com

Niejednokrotnie teledyski te stanowią prawdziwe dzieło sztuki oraz stanowią wyraz czasów, w jakich powstały. Wiele z nich po raz pierwszy możemy oglądać w wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku. YouTube i Universal Music Group planuje również do 2020 roku zrekonstruować cyfrowo w sumie 1000 najważniejszych dzieł w historii tego formatu. Co tydzień przez następny rok na platformę będą dodawane kolejne odnowione tytuły. Zachęcamy do obejrzenia m.in. rocznicowych wydań kultowych teledywsków:

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo we wpisie na naszym oficjalnym blogu TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)