WSJ w komórce: chcesz czytać - zapłać

WSJ w komórce: chcesz czytać - zapłać

WSJ w komórce: chcesz czytać - zapłać
17.09.2009 18:40, aktualizacja: 18.09.2009 10:01

Magazyn The Wall Street Journal planuje pobierać opłaty za dostarczanie treści swoich artykułów na telefony komórkowe. Będzie to jedna z pierwszych inicjatyw, która za dostęp do informacji prezentowanych na wyświetlaczach telefonów będzie żądać drobnych sum.

Opłata za dostęp do materiałów prezentowanych przez WSJ zostanie ustalona na 2 dolary tygodniowo. Jak mówi właściciel magazynu, Rupert Murdoch, taki krok został podyktowany chęcią uniezależnienia się wydania elektronicznego od papierowego.

Dotychczas wszystkie treści mobilne dostarczane przez magazyn były wolne od opłat. Użytkownicy urządzeń BlackBerry mieli możliwość korzystania z czytnika wiadomości od sierpnia 2008 roku, natomiast właściciele iPhone'ów - od około 5 miesięcy.

Obraz
© (fot. Nokia)

WSJ, w przeciwieństwie do innych tytułów wydawanych w Stanach, ma długą tradycję w pobieraniu opłat za dostęp do swoich materiałów. Od dłuższego już czasu czytelnicy elektronicznej wersji gazety ponoszą dodatkowe koszty za dostęp do prezentowanych przez nią treści. Takie osoby będą mogły skorzystać z niższych opłat lub nawet darmowego dostępu do wersji mobilnej.

Prenumeratorzy wersji elektronicznej mają otrzymać bezpłatny dostęp do wersji mobilnej. Dla osób, które prenumerują wersję papierową, opłata zostanie ustalona na 1 dolara tygodniowo. Koszt 2 dolarów będzie zaś dotyczyć osób, które nie korzystają z magazynu zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Bliższe informacje na temat planowanego wprowadzenia opłat ma zostać przedstawiona na konferencji zaplanowanej na przyszły tydzień.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)