WPmobi powalczy z Play

WPmobi powalczy z Play

06.08.2007 15:01, aktual.: 06.08.2007 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WPmobi – najmłodszy polski wirtualny operator komórkowy (MVNO) założony przez portal Wirtualna Polska wbrew niektórym opiniom nie będzie odbierał abonentów sieci Orange. Przypomnijmy, że Orange to sieć, z której WPmobi będzie korzystać, a Orange jest w tej samej grupie kapitałowej co WP (Grupa TP). Jeśli komuś chce odbierać klientów to konkurencyjnej do Orange sieci Play.

WPmobi chce oferować usługi tylko na kartę, ale poza podstawową ofertą (połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y) zamierza także dostarczać dużo treści multimedialnych. W dużym stopniu w oparciu o to, co oferuje Wirtualna Polska. Pomysł jest m.in. odpowiedzią na to pokazał Play, który pozycjonuje się jako operator multimedialny, ale największym powodzeniem cieszy się oferta na kartę.

Prezes zarządu Wirtualnej Polski Jacek Murawski, choć nie zdradził wszystkich planów przyznaje, że to jeden z pomysłów na WPmobi. Na pewno nie będzie to promocja na taką skalę jaką ma Play. Z drugiej strony Wirtualna Polska ma szeroką rzeszę użytkowników, a Play dopiero taką bazę sobie buduje. Jednocześnie zaznacza, że WPmobi będzie dostępne dla wszystkich, a nie tylko odwiedzających Wirtualną Polskę.

Przypomnijmy, że WPmobi zamierza wystartować jeszcze w te wakacje. W ciągu trzech lat chce pozyskać 250 tys. użytkowników. Ma działać w tym segmencie rynku, którego „dokładnie nie spenetrował Orange”. A większość usług multimedialnych w Orange dostępna jest tylko dla abonentów kontraktowych. Wirtualna Polska ma obecnie 8,6 mln użytkowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)