WOŚP: zebrane pieniądze zostaną przekazane ofiarom pożarów w Australii

WOŚP: zebrane pieniądze zostaną przekazane ofiarom pożarów w Australii

WOŚP: zebrane pieniądze zostaną przekazane ofiarom pożarów w Australii
Źródło zdjęć: © Forum
Karolina Modzelewska
09.01.2020 11:29, aktualizacja: 09.01.2020 12:16

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 12 stycznia. Jurek Owsiak poinformował, że pieniądze zebrane przez Polonię w Australii zostaną w całości przekazane na pomoc ofiarom pożarów.

Pożary w Australii spowodowały ogromne zniszczenia. Zginęło 25 osób, prawie miliard zwierząt, a zniszczeniu uległo tysiące domów. Jak podaje WWF Australia, spłonęło już 10 mln hektarów australiskiej ziemi.

WOŚP wspiera Australię

Los Australii nie pozostaje obojętny Jurkowi Owsiakowi. We wtorek zdecydował, że pieniądze zebrane przez australijskie sztaby WOŚP zostaną przekazane "na rzecz ratowania życia i zdrowia ofiar pożarów".

Owsiak w swoim oświadczeniu napisał: "Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować. Pamiętajcie, że w takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy". Treść całego oświadczenia znajduje się poniżej.

Pożary w Australii nie są obojętne reszcie świata

W trakcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie nad głowami publiczności zostanie rozwinięta ogromna flaga Australii. Ma być symbolem wsparcia i jedności ze wszystkimi zaangażowanymi w walkę z ogniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)