Wojny Patentowe: Samsung chce pozwać Apple za LTE

Wojny Patentowe: Samsung chce pozwać Apple za LTE
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

21.09.2012 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tak jak się można tego było spodziewać, po premierze iPhone’a 5 Samsung ogłosił, że zamierza pozwać Apple o rzekome naruszenie ośmiu patentów z zakresu technologii LTE, które należą do Koreańczyków.

We wstępnym wniosku, który został skierowany przez Samsunga do sądu w Kalifornii można przeczytać, że:

- _ Samsung zakłada, że w najbliższej przyszłości podejmie kroki w celu zabezpieczenia swoich patentów, a iPhone 5 znajdzie się na liście produktów, które je naruszają. 12 września 2012 roku Apple ogłosiło, że iPhone 5 wejdzie do sprzedaży 21 września 2012 roku. Opierając się na obecnie dostępnych informacjach, Samsung podejrzewa, że iPhone 5 będzie naruszał wspomniane patenty Samsunga w taki sam sposób, jak inne kwestionowane modele iPhone’a. Samsung planuje złożyć stosowne dokumenty odnośnie iPhone’a 5, jak tylko będzie miał możliwość przeanalizować to urządzenie. _

Biorąc pod uwagę sierpniową porażkę sądową Samsunga, można spodziewać się, że i tym razem sprawa trafi na wokandę. Ciekawe tylko czy Samsung będzie domagał się zaprzestania sprzedaży iPhone’a 5 do czasu rozstrzygnięcia sprawy, a jeśli tak to czy amerykański sąd przychyli się do ich wniosku. Jednak najpierw Samsung musi złożyć pozew.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)