Właśnie ruszyły rezerwacje na loty powietrznymi taksówkami. Ceny powalają

Volocopter
Volocopter
Karolina Modzelewska

17.09.2020 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemiecki startup Volocopter właśnie ogłosił, że przyjmuje rezerwacje na przejazdy VoloCity – elektryczną taksówką powietrzną. Ceny biletów na "VoloFirst" są naprawdę imponujące. Za jeden trzeba zapłacić ponad 1300 zł.

Firma Volocopter udostępniła 1000 biletów w ramach przedsprzedaży. Rezerwacja wymaga wpłacenia 10 proc. ceny biletu, która została ustalona na 300 euro (ponad 1300 zł). Osoby, które zdecydują się na kupienie biletów będą jednak musiały poczekać nawet 3 lata, zanim wsiądą na pokład samolotu VoloCity.

Podniebne taksówki

- Chociaż ostateczna certyfikacja taksówek powietrznych jeszcze nie została wydana, mamy szczegółowy, realistyczny harmonogram uruchomienia komercyjnych lotów VoloCity w ciągu najbliższych 2-3 lat – zaznaczył dyrektor operacyjny firmy Christian Bauer.

W cenie biletu ochotnicy otrzymają możliwość skorzystania z 15-minutowego lotu, który zostanie "zaplanowany w ciągu pierwszych 12 miesięcy po komercyjnej premierze", nagranie z lotu oraz specjalny, limitowany certyfikat.

Na pokładzie powietrznej taksówki VoloCity zmieści się dwóch pasażerów wraz z bagażem podręcznym. Samolot będzie poruszać się z prędkością do 110 km/h. Warto jednak zaznaczyć, że stworzenie systemu podniebnych taksówek wymaga jeszcze bardzo dużo pracy. Chodzi m.in. o budowę niezbędnej infrastruktury, opracowanie nowych przepisów przez rządy, a także nowego systemu zarządzania ruchem lotniczym.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)