Wizerunek w sieci - ważna rzecz

Wizerunek w sieci - ważna rzecz
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

30.06.2009 14:00, aktual.: 01.07.2009 19:43

Co trzeci internauta przynajmniej raz w miesiącu wpisuje swoje dane do wyszukiwarki, aby sprawdzić, co na jego temat "mówi" internet. Użytkownicy sieci coraz częściej też świadomie dbają o swój wirtualny wizerunek.

Serwis społecznościowy Profeo.pl zapytał internautów, czy dbają o swój wizerunek w oczach innych użytkowników sieci. 45. uczestników ankiety zadeklarowało, że robi to świadomie, choć odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało niewiele ponad 15% pytanych.

Co ciekawe, 40. ankietowanych przyznało, że raz na kilka miesięcy sprawdza, na jakich stronach internetowych i w jakim kontekście pojawia się ich imię i nazwisko. Co trzeci ankietowany wpisuje swoje dane do wyszukiwarki co najmniej raz w miesiącu, z czego 7% robi to nawet raz w tygodniu lub częściej.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

_ "Personal branding, czyli świadome budowanie własnego wizerunku, dzięki ogólnie dostępnym narzędziom internetowym, staje się coraz popularniejszy wśród polskich użytkowników sieci" _ - komentuje Marcin Zabielski, prezes Profeo.pl.

O tym, jak ważna jest dbałość o internetowy wizerunek świadczy fakt, że 72. ankietowanych w różny sposób sprawdza w internecie informacje o nowopoznanej osobie. Niemal połowa sprawdza kilka lub kilkanaście linków w wynikach wyszukiwania oraz wypowiedzi nowego znajomego w biznesowych serwisach społecznościowych. Tylko 28% ankietowanych w ogóle nie szuka takich informacji w Internecie.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)