Windows 8 potrafi też działać wyłącznie na pendrive'ie

Windows 8 potrafi też działać wyłącznie na pendrive'ie

Windows 8 potrafi też działać wyłącznie na pendrive'ie
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.09.2011 14:17, aktualizacja: 20.09.2011 15:40

Nowa funkcja Windows pozwoli na uruchamianie systemu z pamięci USB na dowolnym komputerze. MA się to przydać szczególnie w firmach i korporacjach.

Użytkownicy Windows 8 będą mogli przenieść swój zainstalowany system z dysku na pendrive?a, wraz z aplikacjami i danymi. Mechanizm Windows To Go, bowiem tak to się nazywa w wydaniu od Microsoftu, będzie współpracował zarówno z USB 2.0, jak i USB 3.0 (wydajniejsza praca, co oczywiste, będzie na tym drugim.

Wraz z systemem na pendrive'ie będą zainstalowane najpotrzebniejsze sterowniki sprzętu, by system bez problemu mógł zadziałać na obcej maszynie. Te mniej typowe doinstalują się automatycznie, jeśli "obcy" komputer będzie miał dostęp do Internetu. Windows To Go będzie działał zarówno z komputerami z BIOS-em, jak i EFI. Hibernacja, co zrozumiałe, nie będzie dostępna.

System będzie zabezpieczony przez przypadkowym wyjęciem pendrive'a. Jeżeli nad czymś pracujesz, a nagle, być może niechcący, wyjmiesz klips USB, system się zamrozi, zamiast zawiesić, dając użytkownikowi 60 sekund na umieszczenie pendrive'a z powrotem w komputerze.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 8 wprowadza zupełnie nowy system plików

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)