Windows 8 nadejdzie w trzech wersjach

Windows 8 nadejdzie w trzech wersjach

Windows 8 nadejdzie w trzech wersjach
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
18.04.2012 10:27

Microsoft zapowiedział wczoraj wieczorem, że najnowsza odsłona ich systemu operacyjnego pojawi się w trzech wersjach: Windows 8, Windows 8 Pro oraz Windows RT. Tylko dwie z nich będą dostępne jako upgrade.

Większości użytkowników powinien wystarczyć Windows 8. który będzie dostępny zarówno dla użytkowników urządzeń 32 jak i 64 bitowych. Windows 8 Pro, przeznaczony dla komputerów w architekturze x86, skierowany jest do profesjonalistów. Zawierać ma takie dodatkowe funkcja jak szyfrowanie czy wirtualizację oraz wsparcie dla wielu monitorów. Ma to być Windows 8 dla businessu. Obie wersje mają być zoptymalizowane pod kątem obsługi przy pomocy klawiatury i myszki oraz ekranu dotykowego.

Windows RT jest najciekawszą z zapowiedzianych wersji systemu operacyjnego. Jest to Windows dedykowany architekturze ARM, który ma być preinstalowany na tabletach i innych urządzeniach z tymi chipsetami. Dystrybuowany będzie razem z oprogramowaniem Microsoft Office przystosowanym do obsługi przy pomocy ekranów dotykowych.

Microsoft zapowiada, że w nadchodzących miesiącach ujawni więcej szczegółów dotyczących ceny i dostępności nowego systemu operacyjnego. Na chwilę obecną musi nam jednak wystarczyć wersja demonstracyjna Windows 8.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)