Windows 7 zyskuje popularność wśród internautów

Windows 7 zyskuje popularność wśród internautów

Windows 7 zyskuje popularność wśród internautów
Źródło zdjęć: © Windows
12.11.2009 14:47, aktualizacja: 12.11.2009 15:17

Dziewiątego listopada odsetek internautów korzystających z Windows 7 osiągnął 4 procent. Dwa i pół tygodnia po premierze nowego systemu operacyjnego Microsoftu taki wynik odnotowali usługodawcy sieciowi oraz statystycy internetowi firmy Net Applications.

Dla porównania przedstawiono liczby dotyczące poprzedniczki Visty, która w maju 200. roku, a więc w czwartym miesiącu oficjalnej sprzedaży, była zainstalowana na komputerach 3,75 procent internautów; w czerwcu tego samego roku było ich 4,54 procent. Wynika stąd, że użytkownicy Okien szybciej przekonują się do "siódemki" aniżeli wcześniej do Visty.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Net Applications objął swoją statystyką użytkowników około 4. tysięcy stron WWW z całego świata, którzy raczej nie stanowią reprezentatywnej grupy właścicieli komputerów. Liczby te nie uwzględniają na przykład, czy internauta używa pakietu Windows legalnie.

Szef Microsoftu Steve Ballmer i analitycy firmy NPD Group potwierdzili niedawno udany start Windows 7. Z kolei według Net Applications w październiku łączny udział systemu Windows w rynku wyniósł 92,52 procent, a Mac OS-a X i Linuksa odpowiednio 5,27 i 0,96 procent. Wśród odwiedzających serwis www.heise-online.pl odsetek użytkowników Windows 7 przekroczył w tym miesiącu 10 procent.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)