Windows 7 w 2009 r.? Są kolejne przesłanki

Windows 7 w 2009 r.? Są kolejne przesłanki

02.02.2009 11:30, aktual.: 02.02.2009 11:41

Na jednym z blogów partnerskich szwedzkiego oddziału Microsoftu umieszczona została informacja, jakoby finalna wersja Windows 7 miałaby być gotowa już w trzecim kwartale br. Edycja RC ( Release Candidate ) natomiast ma zostać udostępniona już za trzy miesiące.

Prace nad nowym systemem trwają w najlepsze. Pierwsza beta Windows 7 okazała się być stabilnym buildem, który dodatkowo cechował się sporą wydajnością w stosunku do starszych "okien". Potwierdziły to nasze testy - http://www.pcworld.pl/artykuly/60357/windows.7.html.

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że Microsoft rzeczywiście wyda RTM Windows 7 jeszcze w tym roku. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że gigant z Redmond zrezygnował z drugiej bety - http://www.pcworld.pl/news/334822.html i upubliczni dopiero wersję RC. Oznacza to znaczny postęp pracy nad systemem. Dla przypomnienia - Vista miała dwie wersje beta oraz dwóch "kandydatów" na wersje finalne.

Ciekawa informacja znalazła się na jednym z blogów partnerskich Microsoftu - http://blogs.msdn.com/partnerblogg/archive/2009/01/30/n-gra-h-ndelser-inf-r-lanseringen-av-windows-7.aspx ( w j. szwedzkim ), na MSDNie. Według informacji tam umieszczonych wersja RC Windows 7 zostanie upubliczniona już w kwietniu br. Natomiast w trzecim kwartale możemy spodziewać się już RTMa oraz dostępności edycji systemu dla firm ( Professional, Ultimate ). Podobnie rzecz miała się z Windows Vista, gdzie wersje korporacyjne przedsiębiorstwa mogły nabyć dwa miesiące przed użytkownikami domowymi.

Oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie brzmi: trzy lata po Viście. Przypominamy, że RTM następcy XP gotowy był już w listopadzie 2006 roku. W listopadzie br. upłynie właśnie trzy lata od premiery Visty dla firm.

Warto przeczytać: 7 powodów, aby pokochać Windows 7 - http://www.pcworld.pl/news/334765.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)