Windows 7 Starter oficjalnie bez limitu uruchomionych aplikacji

Windows 7 Starter oficjalnie bez limitu uruchomionych aplikacji
Źródło zdjęć: © IDG

01.06.2009 10:00, aktual.: 01.06.2009 10:30

Microsoft usunął z "najniższej" wersji nowego systemu limit ograniczający liczbę uruchomionych programów do trzech. Decyzję podjęto w oparciu o opinie użytkowników i partnerów firmy.

Starter to edycja Windows 7 przygotowana specjalnie dla netbooków. O możliwości zniesienia w niej ograniczenia na uruchomione programy spekulowano już kilka dni wcześniej.

Brak limitu na uruchomione programy nie oznacza, że Starter "siódemki" stanie się bogatszy w inne funkcje. System nadal nie będzie obsługiwał zaawansowanego interfejsu graficznego i modułu Media Center, nie pozwoli na zmianę tapety systemowej oraz na uruchomienie programów w trybie XP Mode.

Limit trzech aplikacji jednocześnie otwartych w systemie stał się powodem do krytyki koncernu. Autor jednego z blogów w serwisie Computerworld.com, Preston Gralla, określił ograniczenie mianem "jednej z najgorszych marketingowych decyzji podjętych wobec nadchodzącego systemu operacyjnego".

Starter będzie oferowany producentom netbooków w dużo niższej cenie. Microsoft postawił jednak warunki określające konfigurację sprzętu, który będzie mógł skorzystać z tej oferty. Chodzi m.in. o maksymalną dopuszczalną wielkość ekranu, która nie może przekraczać 1. cali.
Jak pamiętamy, w wypadku systemów Windows XP i Vista producent także oferował ich wersje Starter. Były one jednak dostępne na niewielu lokalnych rynkach. Windows 7 Starter ma być natomiast oferowany wytwórcom komputerów na całym świecie. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery Windows 7, chociaż być może w czerwcu poznamy jego ceny.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)