Windows 10: Spartan będzie dużo sprytniejszy od Internet Explorera

Strona głównaWindows 10: Spartan będzie dużo sprytniejszy od Internet Explorera
19.01.2015 11:33
Windows 10: Spartan będzie dużo sprytniejszy od Internet Explorera
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Pod koniec 2014 r. dowiedzieliśmy się, że Microsoft przygotowuje zupełnie nową przeglądarkę Internetową, która miałaby zadebiutować w systemie Windows 10. Amerykańska firma obiecała wiele zmian w porównaniu do wysłużonego, aczkolwiek nie cieszącego się dobrą renomą, Internet Explorera. Dziś poznaliśmy nowe szczegóły na temat oprogramowania.

Za doniesieniami stoi The Verge. Na łamach portalu ukazał się obszerny materiał dotyczący nowych zdolności Spartana (pod taką nazwą kodową występuje wspomniana wcześniej przeglądarka). Jeśli choć kilka z nich trafi faktycznie do wersji komercyjnej, zaoferuje on nowatorskie rozwiązania, niedostępne w ofercie innych producentów.

Cortana i udostępnianie notatek

Z materiału dowiadujemy się, że przeglądarka będzie działać w ścisłej współpracy z Cortaną –. wirtualną asystentką użytkowników urządzeń mobilnych Microsoftu. Przejmie ona m.in. zadania powierzone poprzednio wyszukiwarce Bing. Mianowicie będzie odpowiedzialna np. za śledzenie przesyłek, podawanie informacji na temat lotów, rezerwowanie hoteli, itp. – wszystko bezpośrednio z poziomu paska wyszukiwania bądź za pomocą komend głosowych.

Spartan będzie także wspierać technologię Inkingu. Oznacza to, że jego użytkownicy będą mogli sporządzać na stronach internetowych notatki za pomocą rysika (funkcja ta wymaga urządzenia wyposażonego w panel dotykowy) i udostępniać je wybranym osobom z listy kontaktów. Odbiorcy zobaczą wariant witryny z adnotacjami, które będą przechowywane na serwerach usługi OneDrive.

The Verge twierdzi, że Spartan zaoferuje podobne funkcje na każdej z platform, nieważne czy uruchomimy go na smartfonie, tablecie czy komputerze, i będzie rozprowadzany w postaci aplikacji poprzez sklep Windows Store.

Więcej informacji poznamy już 2. stycznia 2015 r. Na tą datę Microsoft zaplanował wydarzenie związane z systemem Windows 10.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)