Windows 10: Można już zarezerwować darmową aktualizację

Windows 10: Można już zarezerwować darmową aktualizację

Windows 10: Można już zarezerwować darmową aktualizację
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.06.2015 09:21, aktualizacja: 02.06.2015 10:42

Użytkownicy Windows 8.1 i Windows 7 mają już możliwość rozpoczęcia darmowej aktualizacji do najnowszej wersji systemu. Wprawdzie swoją premierę będzie miała ona dopiero 29 lipca, ale już teraz można rozpocząć ściąganie. Instalacja nastąpi oczywiście w wyznaczonym przez Microsoft terminie.

Informacja o możliwym "zarezerwowaniu darmowej aktualizacji" pojawiła się w ramach usługi Windows Update u użytkowników poprzednich wersji systemu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoftu, wszyscy właściciele legalnych wydań Windows 7 i Windows 8.1 dostaną "dziesiątkę" za darmo. Jest tylko jeden warunek – muszę dokonać aktualizacji w ciągu roku od jej premiery. Później oferta wygaśnie. Skąd w takim razie informacja o możliwości "rezerwacji"?

Jest to bowiem tak naprawdę nie tyle "rezerwacja" co tzw. "preload". System może więc za zgodą użytkownika już teraz rozpocząć ściąganie plików instalacyjnych Windows 10. Oczywiście do czasu premiery systemu może być on jeszcze aktualizowany – w takim wypadku Windows Update pobierze po prostu nową wersję części plików. Będą one czekały na dysku użytkownika do dnia premiery systemu, kiedy to zostanie on powiadomiony o możliwości przeprowadzenia zamiany na Windows 10.

A czego nowego można się spodziewać po premierze Windows 10? Najbardziej zauważalne dla użytkowników będzie z pewnością przywrócenie Menu Start, którego brakowało w poprzedniej wersji systemu. Microsoft zapewnia także, że system będzie się uruchamiał i działał szybciej niż Windows 8.1.

Ciekawie wyglądają również wymagania sprzętowe Windows 10. Są one _ niższe _ nawet niż w przypadku Windows 8.1. Do działania wystarczyć ma procesor 1 GHz, 1 GB pamięci RAM i 16 GB miejsca na dysku. Czyżby rzeczywiście miało to oznaczać, że Microsoftowi udało się w końcu stworzyć system szybszy i wydajniejszy? Czekamy niecierpliwie!

_ DG _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)