Wiemy kiedy Samsung wprowadzi elastyczne telewizory

Wiemy kiedy Samsung wprowadzi elastyczne telewizory
Źródło zdjęć: © www.oled-info.com bia CHIP.pl

03.12.2013 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż "zwykłe" telewizory OLED wciąż przeznaczone są raczej dla zamożnych klientów, to Samsung już planuje wprowadzenie nowej generacji.

Ruch na rynku telewizorów od jakiegoś czasu jest spory, choć ewolucję przechodzi raczej falami. W 200. roku technologia LCD pierwszy raz prześcignęła na rynku odbiorniki CRT. Następnie zaczęły pojawiać się różne odmiany ciekłokrystalicznych telewizorów, w tym niezwykle popularne modele z podświetleniem LED, nieco bardziej kontrowersyjne modele 3D czy ostatnio prezentowane urządzenia z zakrzywionymi ekranami. Nie tak dawno na rynku pojawiła się też nowa technologia, która miała zrewolucjonizować rynek telewizorów. Na razie jednak wielkie ekrany zbudowane z organicznych LED-ów są zbyt drogie, by zdobyć popularność konsumentów.

Nie przeszkadza to jednak firmie Samsung wprowadzać nowych odmian telewizorów OLED na rynek. Już na targach CES 201. koreański producent zaprezentuje elastyczne odbiorniki OLED TV, których wypukłość będzie można kontrolować za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Playstation 4 złamana przez hakerów?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)