Wielofunkcyjny, bezprzewodowy router z printserwerem

Wielofunkcyjny, bezprzewodowy router z printserwerem
Źródło zdjęć: © Asus

18.07.2008 11:07, aktual.: 18.07.2008 11:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łącząc w sobie możliwości bezprzewodowego routera, modemu
ADSL oraz serwera wydruku i FTP, to wielofunkcyjne urządzenie jest
zgodne ze standardami ADSL 2 oraz ADSL 2+ oraz bezprzewodowym
standardem 802.11N oraz umożliwia podłączenie drukarek USB oraz prostą
konfigurację serwera FTP

Wielofunkcyjny, bezprzewodowy router ASUS DSL-N13 z wbudowanym modemem ADSL pozwala na szybką konfigurację połączenia dzięki automatycznej detekcji ustawień lokalnego dostawcy Internetu

Łącząc w sobie możliwości bezprzewodowego routera, modemu ADSL oraz serwera wydruku i FTP, to wielofunkcyjne urządzenie jest zgodne ze standardami ADSL 2 oraz ADSL 2+ oraz bezprzewodowym standardem 802.11N oraz umożliwia podłączenie drukarek USB oraz prostą konfigurację serwera FTP. Co więcej, DSL-N13 jest prosty w konfiguracji – udostępniając gamę aplikacji ułatwiających przygotowanie urządzenia do pracy.

*Szybka konfiguracja połączenia ADSL *DSL-N13 obsługuje standardy transmisji danych ADSL 2 oraz ADSL 2+ - z możliwością osiągnięcia transferów pobierania na poziomie 24Mbps (zależne od operatora i odległości od użytkownika do urządzeń centrali). Wspomagane bogatą bazą operatorów, urządzenie potrafi automatycznie wykryć ustawienia lokalnego operatora (VPI/VCI oraz rodzaj połączenia na większości obszarów w których stosowane są otwarte standardy ADLS. Bez konieczności skomplikowanej konfiguracji ADSL użytkownik może rozpocząć pracę z routerem DSL-N13 za pomocą paru kliknięć!

*Łatwe i szybkie udostępnianie plików z AiDisk *Najbardziej unikalną funkcją routera DSL-N13 jest AiDisk. Funkcja ASUS DDNS pozwala użytkownikowi na rejestrację unikalnej nazwy komputera, dzięki temu serwer FTP będzie działał nawet, jeśli adres IP użytkownika będzie adresem dynamicznym. Technologia ta łączy w sobie proste ustawienia serwera FTP z usługą ASUS DDNS, pozwalając na dzielenie plików z przyjaciółmi nie zależnie od tego, gdzie w danym momencie znajduje się użytkownik. Za pośrednictwem AiDisk można tworzyć własne mini serwery FTP nadając im proste adresy jak np. ftp://twojanazwa.asuscomm.com, bez konieczności pamiętania skomplikowanych adresów IP lub URL. Także dzięki możliwości wykorzystania dysków USB, użytkownik ma możliwość skonfigurowania prostego serwera FTP w domu, a do konfiguracji wymagane jest tylko utworzenie konta i podanie do niego hasła oraz wybór plików, które będziemy chcieli udostępnić. Dostęp do stworzonego serwera mamy z takich urządzeń jak notebooki, PDA oraz smartphony, a
jedynym wymogiem jest posiadanie dostępu do Internetu. Dzięki temu ważne pliki mogą zostać od razu zarchiwizowane bezpośrednio na dysku podłączonym do routera DSL-N13.

Wbudowany serwer wydruku - bezprzewodowe udostępnianie usług drukowania
Kolejną funkcją użytkową routera DSL-N13 jest wbudowany serwer wydruku. Opcja ta umożliwia użytkownikom podłączenie drukarki USB do urządzenia i udostępnienie jej każdemu bez ponoszenia dodatkowych kosztów zakupu oddzielnego serwera wydruków i konieczności posiadania włączonego komputera PC 24h na dobę. Po prostu podłącz drukarkę do routera DSL-N13, a narzędzie ASUS Device Discovery automatycznie udostępni ją innym użytkownikom sieci LAN.
*Uwaga: Zapoznaj się z listą obsługiwanych drukarek na stronie firmowej ASUS.

*EZQoS – Przepustowość na żądanie *
DSL-N13 posiada funkcję nadawania priorytetów przesyłanych danych. Dzięki opcji Bandwidth-on-Demand (Przepustowość na żądanie), użytkownicy mogą w prosty sposób, przy pomocy jednego kliknięcia, alokować posiadaną przepustowość łącza internetowego, w zależności od indywidualnych wymagań poszczególnych aplikacji, takich jak FTP, P2P, gry czy głosowe rozmowy przez Internet, przydzielając im zwiększone lub zmniejszone pasmo. Umożliwia to płynne korzystanie z dostępnego pasma kilku aplikacjom jednocześnie.

Sugerowana cena dla użytkownika końcowego: 399 PLN brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także