Wielkie zaskoczenie. Filip "NEO" Kubski, legenda "CS:GO" w FaZe Clan

Wielkie zaskoczenie. Filip "NEO" Kubski, legenda "CS:GO" w FaZe Clan

Wielkie zaskoczenie. Filip "NEO" Kubski, legenda "CS:GO" w FaZe Clan
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
13.05.2019 16:00

Jedna z legend "Counter Strike: Global Offensive" wraca do gry. Filip "Neo" Kubski, który był częścią Virtus.pro, dołączył do ekipy FaZe Clan. Co ciekawe, będzie mógł zadebiutować przeciwko byłym kolegom.

"Jak już pewnie część z Was słyszała, dołączam do ekipy FaZe Clan w roli zmiennika. Rzeczy dzieją się szybko – niebawem gramy duże turnieje, a pierwszy oficjalny mecz już dzisiaj na…Virtus.pro" - poinformował Filip "Neo" Kubski na swoim facebookowym profilu.

Filip "Neo" Kubski" - legenda "CS:GO" i Virtus.pro

To właśnie Wiktor "TaZ" Wojtas i "Neo" tworzyli trzon składu legendarnej złotej piątki. Tak nazywano polską drużynę, która sukcesywnie przebijała się do topu światowej sceny w latach 2006-2010. "Duchowym spadkobiercą" było Virtus.pro, które w 2014 roku w Katowicach wygrało Intel Extreme Masters. Polska drużyna zgarnęła nie tylko puchar prestiżowej imprezy, ale też 300 tys. złotych. I serca polskich fanów esportu.

Ostatnie miesiące dla Virtus.pro były jednak chudymi czasami. W grudniu 2018 poinformowano o zawieszeniu działalności. Nie wiadomo było, co zrobi "Neo", który także w grudniu postanowił rozstać się z Virtus.pro.

Filip "Neo" Kubski wraca do esportu

W wywiadzie z WP Gry "Neo" wspominał, że jego kariera otworzyła mu wiele drzwi.

- Kilka lat temu, gdy ktoś mnie pytał, co zamierzam robić po skończeniu kariery gracza, ciężko było mi odpowiedzieć. Dziś esport rozrósł się tak niesamowicie, że z doświadczeniem, które zdobyłem przez te "kilka" lat kariery, mogę śmiało odpowiedzieć: "do wyboru, do koloru". Mam więc parę asów w rękawie, jednak póki gram, poświęcam się temu całkowicie. Pożyjemy, zobaczymy - zdradzał.

Dobrze wiedzieć, że na razie nie ma mowy o esportowej emeryturze. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników znowu będzie w akcji. Pozostaje życzyć powodzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)