Wielki piekarnik, w którym ugotujesz na parze

Wielki piekarnik, w którym ugotujesz na parze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.08.2014 15:20

Miele DGC 6660 XXL to urządzenie bardziej uniwersalne niż zwykły piekarnik. Jego konstrukcja pozwala na takie gotowanie, aby wszystkie potrawy trafiły na stół w odpowiednim czasie. DGC 6660 to funkcjonalne połączenie piekarnika z urządzeniem do gotowania na parze.

Urządzenie o wysokości 6. cm ma pojemności aż 68 litrów. Duża komora wewnętrzna pozwala użytkować do czterech poziomów równocześnie. Ciekawostką jest specjalny program „Para + Pieczenie”, który do przygotowywania potraw wykorzystuje kombinację gorącego i wilgotnego powietrza. Do dyspozycji mamy również ponad 200 programów automatycznych – między innymi programy Delikatnego Pieczenia. Dodatkową opcją jest również możliwość stworzenia swojego ulubionego programu, który zapisujemy pod nazwą własną w pamięci urządzenia. Ponadto DGC XXL jest wyposażony w „pieczeniomierz”, dzięki któremu przygotowanie krwistego steku lub dobrze wypieczonej rolady wołowej jest znacznie łatwiejsze. Sonda monitoruje bowiem stan przygotowywanej potrawy. Urządzenie wyposażono także w krótkie programy gotowania, które pozwalają na delikatne traktowanie gotowanych produktów, szczególnie warzyw.

Praca nowego urządzenia Miele opiera się na systemie MultiSteam. Woda znajdująca się w zbiorniku umieszczonym za frontowym panelem urządzenia jest przenoszona do wytwornicy MultiSteam, która zmienia ją w parę i wtłacza do wnętrza komory.

Wnętrze urządzenia jest wykonane ze stali nierdzewnej z powłoką PerfectClean, która ułatwia utrzymanie go w czystości. Za sterowanie odpowiada system SensorTronic z ekranem TFT, który prezentuje ustawienia w 5 liniach, wyświetlając białe cyfry i litery na czarnym tle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)