Wielcy wspierają Androida

Wielcy wspierają Androida
Źródło zdjęć: © Google

10.12.2008 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czternaście koncernów liczących się w branży telefonii komórkowej i produkcji układów elektronicznych dołączyło do organizacji Open Handset Alliance, wspierającego platformę Google Android.

W ten sposób poparcie dla systemu operacyjnego do urządzeń mobilnych zadeklarowały takie firmy jak Sony Ericsson, Vodafone ARM, Asustek, Ericsson, Garmin, Sony Ericsson i Toshiba.

Nowi członkowie OHA albo wprowadzą do oferty urządzenia kompatybilne z systemem Google Android bądź też w znacznym stopniu przyczynią się do rozwoju Android Open Source Project. Pozostałe formy pomocy w popularyzacji platformy mobilnej Google to m.in. rozbudowa "ekosystemu" poprzez wprowadzanie nowych produktów i usług, przyspieszających dostępność opartych na Androidzie urządzeń.

Nowi członkowie Open Handset Alliance z pewnością pomogą Google w walce o rynkowe udziały. OHA liczy obecnie 47 spółek ( wliczając to 14, które wstąpiły do organizacji jako ostatnie ). Największym graczem w segmencie mobilnych OS-ów jest Symbian ( ponad 50-procentowy udział w rynku ), przejęty niedawno przez Nokię.
Tym, czym dla Androida jest Open Handset Alliance, dla Symbiana jest Symbian Foundation.

Więcej informacji: Open Handset Alliance - http://www.openhandsetalliance.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)