Trwa ładowanie...
djqm34j

Wiedział, ale... sprzedał akcje. Zastanawiający ruch prezesa potężnej firmy

Niedawno opisywaliśmy poważną lukę w procesorach firmy Intel. Okazuje się, że prezes firmy wiedział o nich wcześniej. Najpierw jednak wolał sprzedać swoje akcje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie tylko procesory Intela są narażone. Ale to prezes upłynnił część swoich akcji.
Nie tylko procesory Intela są narażone. Ale to prezes upłynnił część swoich akcji. (pixabay, Fot: Recklessstudios)
djqm34j

Brian Krzanich, prezes Intela,sprzedał opcje na akcje oraz akcje za 24 mln dolarów w pod koniec listopada 2017 roku. Jednak wcześniej, bo już w czerwcu 2017 roku, firma wiedziała o luce występującej w ich produktach. Intel został poinformowany przez Google, który natrafił na furtkę.

Zgodnie z zapisami swojej umowy, Krzanich jest w posiadaniu minimalnej liczby akcji, czyli 250 tysięcy. Intel wyjaśnił, że sprzedaż akcji przez prezesa była zaplanowywanym elementem dezinwestycji, na który żadnego wpływu nie miało odkrycie potencjalnego zagrożenia związanego z luką w procesorach. O pozbyciu się swoich akcji Krzanich poinformował w październiku.

Brian Krzanich, prezes Intel. Wikimedia Commons CC BY
Brian Krzanich, prezes Intel.

Wspomniane wcześniej luki mogą zostać wykorzystane przez hakerów do tego, by zdobyć wrażliwe dane użytkowników, pokroju zdjęć, wiadomości a nawet zapisanych w przeglądarkach haseł. Co gorsza nie chodzi już tylko i Intela. Na potencjalny atak o nazwie Spectre narażone są jeszcze AMD i ARM. Drugi, Meltdown, występuje tylko w firmie Krzanicha.

djqm34j

Podziel się opinią

Share

djqm34j

djqm34j
Więcej tematów