Trwa ładowanie...
d3b2i89

Wiedział, ale... sprzedał akcje. Zastanawiający ruch prezesa potężnej firmy

Niedawno opisywaliśmy poważną lukę w procesorach firmy Intel. Okazuje się, że prezes firmy wiedział o nich wcześniej. Najpierw jednak wolał sprzedać swoje akcje.
Share
Nie tylko procesory Intela są narażone. Ale to prezes upłynnił część swoich akcji.
Nie tylko procesory Intela są narażone. Ale to prezes upłynnił część swoich akcji.Źródło: pixabay, Fot: Recklessstudios
d3b2i89

Brian Krzanich, prezes Intela,sprzedał opcje na akcje oraz akcje za 24 mln dolarów w pod koniec listopada 2017 roku. Jednak wcześniej, bo już w czerwcu 2017 roku, firma wiedziała o luce występującej w ich produktach. Intel został poinformowany przez Google, który natrafił na furtkę.

Zgodnie z zapisami swojej umowy, Krzanich jest w posiadaniu minimalnej liczby akcji, czyli 250 tysięcy. Intel wyjaśnił, że sprzedaż akcji przez prezesa była zaplanowywanym elementem dezinwestycji, na który żadnego wpływu nie miało odkrycie potencjalnego zagrożenia związanego z luką w procesorach. O pozbyciu się swoich akcji Krzanich poinformował w październiku.

Brian Krzanich, prezes Intel. Wikimedia Commons CC BY
Brian Krzanich, prezes Intel.Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Intel Free Press

Wspomniane wcześniej luki mogą zostać wykorzystane przez hakerów do tego, by zdobyć wrażliwe dane użytkowników, pokroju zdjęć, wiadomości a nawet zapisanych w przeglądarkach haseł. Co gorsza nie chodzi już tylko i Intela. Na potencjalny atak o nazwie Spectre narażone są jeszcze AMD i ARM. Drugi, Meltdown, występuje tylko w firmie Krzanicha.

d3b2i89

Podziel się opinią

Share
d3b2i89
d3b2i89
Więcej tematów