Wideorozmowy w WhatsApp i "śmierć" Skype'a coraz bliżej

Wideorozmowy w WhatsApp i "śmierć" Skype'a coraz bliżej
Źródło zdjęć: © Álvaro Ibáñez / CC

17.05.2016 10:10, aktual.: 17.05.2016 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wideokonferencje to jedna z niewielu funkcji, których brakuje WhatsApp'owi. Już w ubiegłym roku pojawiły się pierwsze wycieki sugerujące, że Facebook w końcu wprowadzi pożądaną aktualizację. Teraz widzimy kolejny zwiastun zmian.

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, przede wszystkim także w Polsce. Pogłoski o tym, że WhatsApp może zgarnąć jeszcze więcej użytkowników okazały się jak najbardziej prawdziwe - niedługo zastąpi on bowiem Skype'a, który nie jest ostatnio w najlepszej kondycji.

Testerzy wersji beta (v 2.16.80. WhatsAppa na Androidzie zauważyli, że podczas wywoływania rozmowy głosowej z drugim użytkownikiem, w menu pojawia się druga opcja - wideokonferencji.Co prawda po kliknięciu w nią ukazuje się komunikat, że usługa nie jest jeszcze aktywna. Jest to jednak jasny sygnał, że wkrótce wideorozmowy pojawią się w kolejnej fazie testów i ostatecznie zawitają także do finalnej wersji aplikacji.

Dotychczas WhatsApp służy do wymieniania wiadomości tekstowych między użytkownikami. Pozwala także na połączenia głosowe, dzielenie się zdjęciami, filmami, lokalizacją itp. Do pełnego kompletu funkcjonalności brakuje jedynie wideorozmów. Możemy być pewni, że kiedy to nastąpi, pod komunikatorem Skype zatrzęsie się ziemia. WhatsApp jest bowiem o wiele bardziej popularny, Skype natomiast nie jest wykorzystywany do rozmów w formie tekstowej, głównie wykonujemy nim połączenia wideo. Główna zaleta i wyróżnik Skype'a zostanie zatem zmarginalizowany przez twórców WhatsAppa, którzy już powoli mogą zacierać ręce i mówić o sukcesie.

Do tego dodajmy, że niedawno udostępniono aplikację WhatsApp dla komputerów Mac i tych pracujących pod kontrolą Windowsa. Wygląda na to, że na rynku komunikatorów możemy wkrótce spodziewać się sporych zmian. Co na to Messenger Facebooka? Prawdopodobnie jego twórcy nie przejmują się rewelacjami od WhatsAppa, ponieważ oba narzędzia należą do tego samego podmiotu - Facebooka.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zotac prezentuje nowe mini PC

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)