Wi-Fi w pociągach PKP Intercity jeżdżących do Krakowa i Trójmiasta

Wi‑Fi w pociągach PKP Intercity jeżdżących do Krakowa i Trójmiasta

Wi-Fi w pociągach PKP Intercity jeżdżących do Krakowa i Trójmiasta
Źródło zdjęć: © PKP Intercity / Bartłomiej Banaszak
12.09.2014 11:30, aktualizacja: 12.09.2014 11:40

Pasażerowie pociągów PKP Intercity do Krakowa oraz Trójmiasta mogą już korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

Pierwszym pociągiem, w którym pasażerowie mogli korzystać z bezpłatnego Wi-Fi był EIC Beskidy, kursujący ze stolicy, przez Katowice do Bielska - Białej. Kolejnymi _ mobilnymi _ pociągami były: EIC Słowacki jeżdżący na linii Warszawa-Poznań, EIC Sawa z Warszawy do Krakowa, oraz EIC Jantar łączący Warszawę z Trójmiastem.

Z bezpłatnego Internetu skorzystają podróżni:

  • EIC Tatry: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Mickiewicz: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Kaszub: kursujący na linii Warszawa-Gdynia-Warszawa,
  • EIC Modrzejewska: kursujący na linii Kraków - Warszawa,
  • EIC Norwid: kursujący na linii Kraków - Gdynia, przez Warszawę.

_ Chcąc podnieść komfort podróży sukcesywnie uruchamiamy kolejne składy, w których można swobodnie surfować w sieci - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Korzystanie z usługi jest proste - wystarczy własne urządzenie mobilne (np. telefon, laptop, tablet) i jedno kliknięcie łączące z dostępną siecią _ - mówi Aureliusz Bochniak z T-Mobile Polska. _ Z prowadzonych przez T-Mobile analiz wynika, że w lipcu br. dziennie z Wi-Fi w pociągach korzystało 350 osób. Pod koniec sierpnia liczba użytkowników wzrosła do około 1000 podróżnych dziennie. Średni czas jednej sesji wyniósł około 100 minut _ - dodaje Bochniak.

_ HotSpot T-Mobile _ to wspólny projekt PKP Intercity i T-Mobile Polska, w ramach którego w pociągach przewoźnika udostępniany jest bezpłatny Internet. W kolejnym etapie przewidziano rozszerzenie usługi o pakiet dostępu do multimediów - bajek, seriali czy gier.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)