Wi‑Fi w krawacie ma odbudować relacje w rodzinie?

Wi-Fi w krawacie ma odbudować relacje w rodzinie?
Źródło zdjęć: © Fotolia / Markomarcello

22.06.2015 16:32, aktual.: 23.06.2015 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dzisiejszych czasach coraz trudniej zgromadzić najbliższych w jednym pomieszczeniu. Dzieci przesiadują w swoich pokojach przed komputerami, tabletami i smartfonami, a dialog z rodzicami stopniowo zanika.

Gdy agencja reklamowa Grip Limited zapytała kilku ojców, co byłoby ich wymarzonym prezentem, jednomyślnie odparli - czas spędzony z własnymi dziećmi. Trochę z przekory, a pewnie trochę i po to, by świat o nich usłyszał, zespół opracował niebanalny prezent z okazji Dnia Ojca - krawat TieFi.

Z wyglądu przypomina on zwyczajny krawat, natomiast w swoim wnętrzu kryje różne podzespoły, które pozwalają mu przechwytywać sygnał domowej sieci Wi-Fi i przekierowywać go tak, że staje się on dostępny tylko dla urządzeń znajdujących się w zasięgu trzech metrów. W ten sposób rodzina chcąc korzystać ze swoich smartfonów i tabletów musi znajdować się blisko posiadacza krawatu.

Rozwiązanie należy traktować bardziej w formie żartu zwracającego uwagę na problem dotykający wielu współczesnych rodzin, aczkolwiek agencja podała dokładną instrukcję na wykonanie własnego TieFi. By stworzyć hotspot w krawacie będziecie potrzebować głównie Raspberry Pi, akumulatora i adapter Wi-Fi. Tutaj możecie zobaczyć jak działa TieFi.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wszechpotężny smartfon trafi do produkcji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)