Whirlpool Fireplace - futurystyczna wizja ogniska

Whirlpool Fireplace - futurystyczna wizja ogniska

Whirlpool Fireplace - futurystyczna wizja ogniska
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.03.2013 15:18

Fireplace to wizjonerski projekt Whirlpool, który dzięki nowoczesnej technologii ma przenieść doświadczenia znane ze spotkań przy ognisku pod dachy naszych domów.

W praktyce Fireplace to urządzenia łączące nietypowy stół z elektrycznym "grillem" oraz zawieszonym nad nim okapem. Zamontowana w okapie kamera ma rozpoznawać postawione na powierzchni stołu potrawy i odpowiednio je podgrzewać, przy okazji dostosowując oświetlenie do intensywności pracy. Sterowanie parametrami urządzenia ma odbywać się za pomocą gestów.

Oryginalna jest też powierzchnia samego elementu grzejnego, wyposażona w niewielkie słupki emitujące światło i ciepło. Te elementy mają podnosić się i opuszczać, w zależności od położonego na nich naczynia. Dodatkowo, powierzchnia otaczająca to sztuczne ognisko będzie w stanie ochłodzić postawione na nich naczynia, na przykład szklanki z zimnymi napojami.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Prototyp urządzenia już powstał i prezentowany był przez Whirlpool na targach CES 2013. gdzie zwiedzający mogli przekonać się, że naprawdę działa. Na chwilę obecną nie ma jednak co liczyć na szybkie wprowadzenie Fireplace do masowej produkcji.

PS/WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)