WhatsApp nie zmienia motywu na różowy. Ta wersja aplikacji to wirus

WhatsApp nie zmienia motywu na różowy. Ta wersja aplikacji to wirus

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
19.04.2021 19:28

Użytkownicy WhatsAppa muszą mieć się na baczności i nie reagować na propozycje instalacji zmodyfikowanej wersji komunikatora, która oferuje różowy motyw kolorystyczny. Ta wersja aplikacji nie jest oficjalna, a jej instalacja nie zakończy się niczym dobrym.

O nowej, fałszywej wersji WhatsAppa poinformował na Twitterze jeden z badaczy bezpieczeństwa zajmujący się rynkiem indyjskim. Jak się okazuje, w tamtejszych grupach społecznościowych skupiających użytkowników komunikatora, przekazywany jest link do instalacji “różowej wersji WhatsAppa”. To nieoficjalne wydanie, które jest zawirusowane, więc warto je omijać szerokim łukiem.

Instalacja w smartfonie z Androidem wymaga ręcznego pobrania pliku APK i wyrażenia zgody na wgrywanie aplikacji z nieznanych źródeł. Jeśli użytkownik nie dostrzeże w tym zagrożenia, zainstaluje w smartfonie szkodliwe oprogramowanie, które atakującym pozwoli przejąć kontrolę nad urządzeniem. To otwarta droga do przekazania oszustom swoich prywatnych plików i danych, a w przypadku korzystania z elektronicznej bankowości – narażanie się na kradzież pieniędzy.

Chociaż obecnie nie mamy informacji, czy “różowy WhatsApp” krąży także pomiędzy polskimi użytkownikami komunikatora, warto mieć się na baczności i nie reagować na podobne propozycje instalacji zmodyfikowanej czy inaczej wyglądającej wersji. Oryginalny WhatsApp w smartfonach sam w sobie oferuje opcję zmiany tapet czatów oraz pozwala korzystać z jednego z dwóch motywów: ciemnego lub jasnego.

Chcąc zainstalować WhatsAppa w smartfonie, radzimy korzystać wyłącznie z aplikacji oferowanych przez oficjalne sklepy z aplikacjami. Odnośniki do nich można znaleźć na przykład w katalogu dobrychprogramów, gdzie znajduje się WhatsApp m.in. w wersji na Androida oraz iOS-a.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)