WD przedstawia szybki i wytrzymały dysk SSD

WD przedstawia szybki i wytrzymały dysk SSD
Źródło zdjęć: © WD

03.03.2010 14:29

WD zapowiedziało, że rozpoczyna dostawę swoich pierwszych, przeznaczonych na rynek konsumencki, 2,5 calowych dysków SSD o nazwie serii WD SiliconEdge. Pierwszy z dysków WD SiliconEdge Blue oferuje szybki czas odczytu/zapisu oraz bardzo dużą pojemność, czyniąc z niego idealne rozwiązanie w sytuacjach gdzie konieczny jest wydajny zapis dużej ilości danych oraz pełna zgodność ze standardem plug-and-play

Dyski SSD WD SiliconEdge Blue, w pojemnościach do 25. GB, cechuje interfejs SATA 3.0 z szybkością odczytu do 250 MB/s i zapisu do 170 MB/s. Szybki i wytrzymały WD SiliconEdge Blue przyspiesza działanie aplikacji oraz zapewnia maksymalną ochronę przed upadkami, wstrząsami i wibracjami zapewniając cichą i energooszczędną pracę.

Obraz
© (fot. WD)

Nowa rodzina produktów SiliconEdge Blue przeszła ponad 25. 000 godzin kompleksowych testów zgodności, co gwarantuje spełnienie standardów integralności danych, niezawodności i kompatybilności.

Projektowane z uwzględnieniem zarówno aplikacji konsumenckich obciążających nośnik w operacjach odczytu danych oraz wymogów zastosowań zapisu w trybie 24/7 dla OEM, dyski SSD od WD oparte na technologii MLC (multi-level cell) wyposażone są w opatentowane i będące w trakcie patentowania przez WD rozwiązania. Są to na przykład: przewidywane zużycie dysku, kontrola korekcji błędów, informowanie kontrolera, które bloki są gotowe do zapisania (TRIM) oraz natywne kolejkowanie komend (NCQ), których zadaniem jest zapewnić maksimum wydajności i długowieczności przy łatwości obsługi plug and play.

Ceny i dostępność

Dyski SSD WD SiliconEdge Blue będą dostępne w następujących sugerowanych cenach: 800 PLN za pojemność 64 GB (model SSC-D0064SC-2100), 1500 PLN za 128 GB (model SSC-D0128SC-2100) i 2900 PLN za 256 GB (model SSC-D0256SC-2100). Dyski WD SiliconEdge Blue mają zapewnione wsparcie techniczne WD i są objęte 3-letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)