Ważne zmiany w naziemnej telewizji cyfrowej już od lutego

Ważne zmiany w naziemnej telewizji cyfrowej już od lutego
Źródło zdjęć: © © PAP/Lech Muszyński

23.01.2014 10:35, aktual.: 24.01.2014 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżają się ważne zmiany dla odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej. Zaplanowane na noc z 14 na 15 lutego modyfikacje sprawią, że konieczne będzie ponowne wyszukanie kanałów na wszystkich odbiornikach DVB-T.

Zmiany dotyczyć będą pierwszego (MUX 1. i trzeciego (MUX 3) multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Na MUX 1 pojawi się komercyjna TV Trwam, do tej pory dostępna w telewizji satelitarnej oraz sieciach kablowych. Drugim dodatkiem będzie zupełnie nowy kanał dla dzieci – TVP ABC. Równolegle wystartuje również aplikacja HbbTV dedykowana tej stacji.

Usunięte zostaną TVP Polonia (z MUX 3. oraz TVP2 SD (z MUX 1). Kanał TVP Info zostanie w ofercie, jednak będzie przeniesiony z pierwszego do trzeciego multipleksu, co ma zwiększyć jego zasięg z obecnych 95 do 99,6 procent kraju. Do 28 kwietnia ma również zostać przeprowadzona optymalizacja MUX 3, która rozwiąże problemy z zasięgiem, występujące obecnie w niektórych regionach Polski.

W przeciwieństwie do TVP2. TVP1 pozostanie dostępny zarówno w standardzie SD, jak i HD. Od połowy 2014 roku wszystkie kanały TVP dostępne w DVB-T mają mieć dodatkowe funkcje, m.in. dodatkowe ścieżki dźwiękowe, wyświetlanie napisów i audiodeskrypcję. W tym samym czasie na kanałach TVP w DVB-T ma również wystartować Regionalny System Ostrzegania, który umożliwia dostęp do specjalnych informacji i komunikatów o zagrożeniach i sytuacjach kryzysowych na terenie danego województwa.

Kanały dostępne w MUX 1 od 15 lutego 2014 roku:

TVP ABC
TVP1 HD
TV Trwam
Eska TV
Polo TV
TTV
ATM Rozrywka

Kanały dostępne w MUX 3 od 15 lutego 2014 roku:

TVP1 SD
TVP2 HD
TVP Regionalna
TVP Kultura
TVP Rozrywka
TVP Historia
TVP INFO

pż/jg/jg

Źródło: Satkurier.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (382)
Zobacz także