Ważne wiadomości w Gmailu na pierwszym miejscu

Ważne wiadomości w Gmailu na pierwszym miejscu

Ważne wiadomości w Gmailu na pierwszym miejscu
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
31.08.2010 14:31, aktualizacja: 31.08.2010 14:41

Koncern Google dodaje do usługi Gmail nową funkcję, która ma pomóc użytkownikowi w szybkim znalezieniu naprawdę ważnych wiadomości w codziennym zalewie elektronicznej poczty. Skrzynka o nazwie Priority Inbox (Priorytety) działa podobnie jak filtr antyspamowy – tyle tylko, że jej zadaniem jest gromadzenie najważniejszych e-maili.

Pracownicy firmy wyjaśniają w blogu, na jakiej podstawie wiadomość zostanie sklasyfikowana jako ważna. Priority Inbox sprawdza wiele cech charakterystycznych: zalicza się do nich informacja, z kim użytkownik często koresponduje i na które wiadomości odpowiada. Internauta może jednak także sam wskazywać wiadomości istotne albo nie.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

W przyszłości Gmail będzie prezentował wiadomości w trzech działach: Nieprzeczytane i ważne, Przeczytane, ale zaznaczone przez użytkownika jako ważne i Wszystkie inne (Important and unread, Starred i Everything else). Przykładowo, wiadomości od osoby, z którą często korespondujemy, trafią do pierwszego działu; zasubskrybowane newslettery –. do drugiego. Priority Inbox ma na razie status beta i będzie stopniowo włączana u wszystkich użytkowników.

Komu nie spodoba się nowa opcja, wyłączy ją klikając Ustawienia poczty.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)