Warner otwiera swoje archiwum filmowe online

Warner otwiera swoje archiwum filmowe online

Warner otwiera swoje archiwum filmowe online
23.03.2009 16:02, aktualizacja: 23.03.2009 16:20

Warner Bros. próbuje swoich sił w tzw. długim ogonie (long tail): amerykańska wytwórnia filmowa otwiera swoje archiwum filmowe, z którego można pobrać zakurzone już klasyki. W pierwszej kolejności w archiwum w Warner Archive Collection mają być umieszczane niepublikowane dotychczas na DVD stare filmy Warnera, MGM i RKO wyprodukowane przed rokiem 1986

Warner Bros. próbuje swoich sił w tzw. długim ogonie (long tail): amerykańska wytwórnia filmowa otwiera swoje archiwum filmowe, z którego można pobrać zakurzone już klasyki. W pierwszej kolejności w archiwum w Warner Archive Collection mają być umieszczane niepublikowane dotychczas na DVD stare filmy Warnera, MGM i RKO wyprodukowane przed rokiem 1986; miesięcznie w archiwum ma się pojawiać 20 nowych filmów i odcinków seriali z archiwów firmy. Pobranie filmu kosztuje około 15 dolarów (11 euro), DVD to z kolei koszt 20 euro plus koszty przesyłki.

Na potrzeby sprzedaży DVD Warner przygotował proces produkcji, w którym DVD jest wypalane na zamówienie, pakowane i wysyłane. Jakkolwiek dla każdego tytułu jest inna okładka, to jednak na samym DVD nie ma żadnych dodatków. Jakościowo płyty nie różnią się od typowych dysków produkowanych przemysłowo. Pobrane pliki są zapisane w formacie Windows Media i cyfrowo zabezpieczone za pomocą mechanizmów DRM. Obecnie oferta Warnera jest skierowana wyłącznie do klientów zamieszkałych na terenie Stanów Zjednoczonych.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)