W T‑Mobile Polska doładujesz telefon walutą Bitcoin

W T-Mobile Polska doładujesz telefon walutą Bitcoin
Źródło zdjęć: © Chip.pl

18.02.2015 14:18, aktual.: 07.10.2015 21:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

T-Mobile Polska jako pierwszy operator telefonii komórkowej w Polsce wprowadza możliwość płatności Bitcoinami za doładowania. Przez trzy miesiące, klienci kupujący kody cyfrową walutą otrzymają 20% wartości doładowania gratis.

T-Mobile podjął współpracę z polskim procesorem płatności Bitcoin. Wspólny projekt to wynik programu akceleracyjnego dla polskich startupów o globalnych ambicjach, któremu patronował T-Mobile Polska wraz z Polską Przedsiębiorczą. InPay S.A. pokazała jak dzięki cyfrowej walucie Bitcoin można w sposób błyskawiczny doładować telefon.

Polska jest jednym z 10 krajów o największej liczbie pobrań portfela Bitcoin. Wprowadzając pilotaż usługi, T-Mobile chce sprawdzić jakie jest rzeczywiste zainteresowanie takim kanałem doładowań oraz jak wygoda i szybkość transakcji wpływa na zadowolenie użytkowników.

Rozwiązanie umożliwia zakup kodu, a następnie doładowanie karty za pomocą kilku dotknięć ekranu telefonu. Cały proces dla posiadacza portfela Bitcoin trwa krócej niż pół minuty i nie wymaga podawania żadnych danych, czy żmudnego przepisywania kodów. To ogromne ułatwienie dla entuzjastów cyfrowej waluty. Transakcje w walucie Bitcoin są rozliczane przez InPay S.A., natomiast T-Mobile powiększa salda kont i otrzymuje rozliczenia wyłącznie w polskich złotych, niezależnie od bieżących kursów.

Użytkownicy smartfonów, chcąc płacić Bitcoinami za doładowania lub w sklepach, powinni zainstalować jeden z dostępnych w Google Play lub w Appstore portfeli Bitcoin, np. _ Blockchain.info _, _ Mycelium _ lub _ GreenAddres _. Bitcoiny można kupić na jednej z polskich giełd _ BitBay.net _, _ Bitmarket.pl _, _ BitStar.pl _ lub w Bitcoinomacie.

Aby skorzystać z usługi należy odwiedzić stronę https://inpay.pl/doladowanie

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nie kupujcie produktów Google

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)