W smartfonach HTC pojawią się... reklamy

W smartfonach HTC pojawią się... reklamy

W smartfonach HTC pojawią się... reklamy
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
18.06.2015 09:07, aktualizacja: 18.06.2015 09:17

HTC szuka sposobu na podreperowanie swojej dość słabej sytuacji finansowej. Jednym z nich jest wyświetlanie dodatkowych reklam w smartfonach tego producenta z pośrednictwem aplikacji BlinkFeed.

BlinkFeed to aplikacja, która po raz pierwszy pojawiła się w smartfonie HTC One M7. Aplikacja HTC odpowiedzialna za wyświetlanie najciekawszych treści z sieci zacznie prezentować dodatkowe reklamy, dopasowane jak najlepiej pod preferencje użytkownika telefonu. Algorytmy dostosowywania reklam są opracowywane w partnerstwie z AdNetworks i według zapewnień HTC nie będą "zbyt nachalne". Przypominać mają zwykłe treści wyświetlane w BlinkFeed, z tą różnicą, że reklamowane produkty, bądź usługi będzie można kupić, klikając w przycisk w stylu "kup teraz".

Jak na razie pomysł jest dopiero testowany. HTC zdecydowało się na wprowadzenie programu pilotażowego dla użytkowników z Chin, Tajwanu, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Partnerami HTC w tej akcji będą Twitter, Yahoo i Appia, a na początku reklamowanymi produktami będą aplikacje oraz akcesoria i gadżety technologiczne.

HTC raczej nie spodziewa się ogromnego entuzjazmu ze strony użytkowników na wieść o tym, że w BlinkFeed pojawią się reklamy. Dlatego też producent przypomina, że zawsze można przestać korzystać z tej aplikacji.

Zobacz także: HTC One M9 - pierwsze wrażenia

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szok - wsteczna kompatybilność w Xbox One!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)