W Gdańsku przedstawiciele Amazon opowiedzą o innowacyjnych technologiach
Amazon zaprasza inżynierów, programistów oraz naukowców na konferencję technologiczną Innovation@Amazon, która odbędzie się 17 czerwca w gdańskiej siedzibie firmy. Podczas jednodniowej imprezy inżynierowie z Amazon zaprezentują zagadnienia rozwijane w różnych działach firmy takie jak Machine Learning, Internet-of-Things, Alexa czy Amazon Web Services. Udział jest całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
15.06.2016 | aktual.: 15.06.2016 11:41
Amazon zaprasza inżynierów, programistów oraz naukowców na jednodniową konferencje technologiczną zorganizowaną pod hasłem _ Innovation@Amazon _. W gdańskim Centrum Rozwoju Technologii już w ten piątek specjaliści opowiedzą o najciekawszych i najbardziej innowacyjnych technologiach. Wśród tematów pojawią się _ Machine Learning _, _ Internet of Things _ oraz _ Amazon Web Services _.
W Gdańsku o światowych innowacjach
Nie zabraknie prelekcji o _ Amazon Alexa _, do którego powstania przyczynili się inżynierowie z gdańskiego Centrum Technologii. Alexa to serwis, który umożliwia intuicyjne komunikowanie się za pomocą głosu z urządzeniami, takimi jak _ Amazon Tap _, _ Fire TV _ czy _ Amazon Echo _. Dziś Alexa szturmem podbija Amerykę i jest jednym z kluczowych projektów firmy.
Podczas przerw na kawę i lunch uczestnicy będą mieli możliwość porozmawiać z prelegantami oraz zadać dodatkowe pytania. Wśród zaproszonych gości znajdą się między innymi Al Lindsay - Vice President Amazon Alexa, Ralf Herbrich - Dyrektor Amazon Machine Learning Science, Jasmin Farshi - Dyrektor ds. Zaawansowanej Inżynierii Produkcji, Frederic Deramat - Senior Principal Engineer Amazon Alexa czy Jean-Pierre LeGoaller - Senior AWS Solutions Architect.
Wydarzenie rozpocznie się 17 czerwca o godzinie 13:00 w centrum konferencyjnym O4 kompleksu Olivia Business Centre, w którym mieści się również siedziba Amazon Development Center Poland. Zakończenie imprezy przewidywane jest na godzinę 21:0. tego samego dnia.
Centrum Rozwoju Technologii Amazon szuka pracowników w Polsce
Amazon wciąż zwiększa zatrudnienie, w tym także w Polsce, gdzie poszukuje inżynierów oprogramowania i lingwistów, którzy udoskonalą Amazon Echo. Amazon rozpoczął już proces rekrutacyjny skierowany do absolwentów studiów technologicznych, którzy dołączą do Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku. W 2016. do zespołu dołączy ponad 50 najbardziej utalentowanych kandydatów, którzy będą pracować nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi firmy.
W Trójmieście Amazon działa od 201. roku, kiedy to koncern przejął firmę Ivona Software dla jej światowej klasy technologii Text-to-Speech. Ośrodek w Gdańsku skupia swoje działania głównie na rozwijaniu technologii syntezy mowy, rozpoznawania oraz przetwarzania języka naturalnego. W Gdańsku mieszczą się także zespoły tworzące serwisy dla Alexy oraz AWS.
Amazon Echo to urządzenie, które w odróżnieniu od smartfonów lub tabletów, nie wymaga tradycyjnej, dotykowej obsługi. Echo wystarczy zapytać o trasę dojazdu, prognozę pogody lub wynik meczu. Dzięki wykorzystaniu chmury urządzenie bardzo szybko znajduje odpowiedzi na pytania i udziela ich kobiecym głosem o imieniu Alexa. Dzięki Echo można też słuchać muzyki czy poznać najnowsze wiadomości a nawet rozjaśnić lub przyciemnić światło w domu. Wszystko to odbywa się bez fizycznego kontaktu z urządzeniem, co pozwala korzystać z niego np. w trakcie wykonywania czynności domowych czy gotowania. Echo Wykorzystuje technologię NLU (rozumienie języka naturalnego), rozpoznawanie mowy (ASR), mechanizm syntezy głosu (TTS) i dane zaczerpnięte z internetu (w domyśle chmury Amazon). To wszystko po to, by Alexa, czyli głos i tożsamość Echo, mogła naturalnym kobiecym głosem odpowiedzieć na nasze pytania.
Aby wziąć udział w konferencji należy jedynie dokonać darmowej rejestracji na innovation.evenea.pl. O zaproszeniu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Wydarzenie będzie można śledzić na polskim koncie Twitter: _ @Amazon_Polska _.
słk