Trwa ładowanie...
db8j7vj

W Chinach otwarto najdłuższy most na świecie. Prezydent Xi Jinping był na uroczystym otwarciu

Ponad 55-kilometrowy most łączący Hongkong z regionem Makau zostanie oficjalnie otwarty. To najdłuższa budowla tego typu na świecie. Jej budowa trwała prawie 9 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Most w Hongkongu skróci czas podróży o ponad 2 godziny
Most w Hongkongu skróci czas podróży o ponad 2 godziny (Youtube.com)
db8j7vj

Już w środę 24 października Xi Jinping, Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Chin, otworzy najdłuższą na świecie morską przeprawę. Do najdłuższego na świecie mostu jej daleko, ale wśród nadwodnych infrastruktur jest największa.

Chiny mają najdłuższy most na świecie

Budowa mostu rozpoczęła się w grudniu 2009 roku, i pierwotnie miała zakończyć się pod koniec 2016 roku. Jednak nawet przy zdolnościach budowlanych chińczyków, ogromnej i skomplikowanej inwestycji nie udało się zakończyć w terminie.

db8j7vj

W okolicach Delty Rzeki Perłowej mieści się 11 miast, w tym Hongkong i Makau. W tej strefie mieszka ponad 68 milionów ludzi, a więc infrastruktura musi być na wysokim poziomie. Szczególnie, jeśli teren jest podzielony na pół przez zatokę.

Hongkong - Makau - mapa

Hongkong - mapa google
Podziel się
db8j7vj

Chińska Republika Ludowa ma problemy z zatłoczeniem

Dotarcie z Makau do Hongkongu mogło zająć nawet kilka godzin przy intensywnym zatłoczeniu dróg. Dzięki tej przeprawie, długość podróży ma skrócić się z nawet trzech godzin do zaledwie 30 minut. Eksperci sądzą, że dziennie przez most przejedzie 70 tysięcy samochodów.

55-kilometrowy most składa się z wiaduktu oraz 6,7 kilometrowego tunelu podwodnego. Całą konstrukcję zbudowano z ponad 420 tysięcy ton stali. Są też pewne kontrowersyjne fakty w historii budowy. Podobno podczas 9 lat we wszystkich wypadkach ponad 500 osób zostało rannych, a 9 osób zginęło.

db8j7vj

Chiny chcą zbudować "megamiasto"

Budowa mostu jest częścią ogromnego planu Chińczyków. Chodzi o stworzenie "megamiasta", w którym żyłoby nawet 250 milionów mieszkańców.

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db8j7vj

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


db8j7vj

db8j7vj
db8j7vj