VirtualBox 1.5.4 - wirtualizacja na licencji GPL

VirtualBox 1.5.4 - wirtualizacja na licencji GPL
Źródło zdjęć: © IDG

01.01.2008 10:00, aktual.: 02.01.2008 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiła się kolejna wersja oprogramowania VirtualBox, kompletnej platformy dla maszyn wirtualnych. Wraz z nią pojawiło się kilka istotnych nowości.

VirtualBox to oprogramowanie do wirtualizacji maszyn architektury x86 przeznaczone zarówno dla firm, jak i domu. Produkt stworzony jest przez firmę InnoTek przy współpracy ze społecznością open source ( dostępne są 2 wydania programu: wspierane przez korporację i społeczność open source ) i jest dystrybuowany na licencji GPL. Z tego względu jest on znany przede wszystkim w gronie użytkowników systemu Linux, chociaż wydanie dla systemów Windows i Mac OS są dostępne.

Oprogramowanie w tej chwili wspiera maszyny wirtualne dla systemów Windows NT 4.0, 2000, XP, Server 2003, Vista, 3.x, OpenBSD oraz Linux ( z jądrem 2.4 lub 2.6 ).

W najnowszej wersji wprowadzono między innymi długo oczekiwaną obsługę USB 2.0 i wsparcie dla serwera audio PulseAudio. Dużo poprawek i usprawnień pojawiło się także w interfejsie graficznym. Ponadto dopracowano maszyny wirtualne dla systemów goszczących FreeBSD i Linux z jądrem 2.6.24. Więcej informacji można odnaleźć na stronie producenta - http://www.virtualbox.org/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także