VIA rozwiewa wątpliwości związane z procesorami Nano

VIA rozwiewa wątpliwości związane z procesorami Nano

06.01.2009 19:02, aktual.: 07.01.2009 08:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieporozumienia związane z kolejnymi wersjami procesorów Nano skłoniły firmę VIA do uporządkowania informacji na ich temat. Istotne znaczenie ma fakt, że Nano 3000 to zupełnie inny produkt od zapowiadanego wcześniej procesora dwurdzeniowego.

Zapowiedzi związane z wprowadzeniem na rynek dwurdzeniowych procesorów z rodziny Nano w połączeniu z informacją o nowym procesorze Nano 3000 doprowadziły do nieporozumień. VIA postanowiła uporządkować informacje na temat tej gamy produktów. Richard Brown, wiceprezes VIA do spraw marketingu, stwierdził jednoznacznie: "Nano 3000 nie jest procesorem dwurdzeniowym. To kolejna wersja Nano oparta o bardziej zaawansowany proces wytwarzania". Dodał, że układ ten pojawi się na rynku w trzecim kwartale bieżącego roku. Będzie produkowany w bardziej zaawansowanej wersji technologii 65 nm, aniżeli miało to miejsce w przypadku procesorów z serii Nano 1000 i Nano 2000. Pozwoli to zmniejszyć zapotrzebowanie na energię oraz umożliwi osiągnięcie wyższej wydajności. Warto dodać, że w kwietniu premierę będzie miał także usprawniony chipset dla Nano. Będzie on pobierał mniej energii niż oferowany dotychczas model VX800.

Dwurdzeniowy procesor Nano zostanie wykonany w procesie technologicznym 45 nm. Trafi na rynek pod koniec 2009 roku. Nieznana jest jednak data wprowadzenia do sprzedaży pierwszych urządzeń zbudowanych w oparciu o ten układ.

Procesory VIA Nano są montowane w ultramobilnych notebookach wyposażonych w ekrany o przekątnej od 12 do 13 cali. Tego typu urządzenia będą prezentowane między innymi na targach Consumer Electronics Show 2009, które odbędą się w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia. Według przedstawiciela firmy VIA trafią one do sprzedaży prawdopodobnie w lutym lub w marcu. W myśl niepotwierdzonych dotychczas plotek jednym z tego typu produktów może być Samsung NC20, o którym informowaliśmy w artykule Notebook Samsung NC20 z procesorem Nano już w lutym?

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)