ycipk-2jpdjp

Uważaj! Oszuści podszywają się pod Przelewy24

Nowa kampania oszustów. Fałszywe maile trafiają do skrzynek wielu Polaków. Pobranie i otworzenie załącznika może mieć poważne konsekwencje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na fałszywe maile
Uwaga na fałszywe maile (WP.PL)
ycipk-2jpdjp

"Uwaga na e-maile podszywające się pod Przelewy24 - linki w treści prowadzą do złośliwej aplikacji infekującej Androida" - napisano na twitterowym profilu serwisu Niebezpiecznik.

Oszuści w fałszywym mailu informują o "potwierdzeniu transakcji". W opisywanym przypadku chodziło o kwotę 642 zł. Suma jest całkiem spora, więc logiczne, że przestraszona ofiara chce się dowiedzieć, o jaką transakcję chodzi. Rzecz jasna w wiadomości żadnych szczegółów nie ujawniono - trzeba pobrać załącznik. A otwierając go, zainstaluje wirusa. Stary, sprawdzony schemat.

ycipk-2jpdjp

Jak informuje Niebezpiecznik, akcja oszustów dopiero co ruszyła i maile trafiają do wielu Polaków. Konsekwencje mogą być poważne. Rozsyłane przez przestępców wirusy pozwalają przejąć kontrolę nad zainfekowanym urządzeniem - mogą wykraść prywatne dane, w tym hasła i loginy służące do logowania się w serwisach bankowych. Złośliwe oprogramowanie jest nawet w stanie przejąć SMS-y pozwalające potwierdzać transakcje.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2jpdjp

ycipk-2jpdjp
ycipk-2jpdjp