Uważaj! Oszuści podszywają się pod Przelewy24

Uważaj! Oszuści podszywają się pod Przelewy24

Uważaj! Oszuści podszywają się pod Przelewy24
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
22.08.2018 06:06

Nowa kampania oszustów. Fałszywe maile trafiają do skrzynek wielu Polaków. Pobranie i otworzenie załącznika może mieć poważne konsekwencje.

"Uwaga na e-maile podszywające się pod Przelewy24 - linki w treści prowadzą do złośliwej aplikacji infekującej Androida" - napisano na twitterowym profilu serwisu Niebezpiecznik.

Oszuści w fałszywym mailu informują o "potwierdzeniu transakcji". W opisywanym przypadku chodziło o kwotę 642 zł. Suma jest całkiem spora, więc logiczne, że przestraszona ofiara chce się dowiedzieć, o jaką transakcję chodzi. Rzecz jasna w wiadomości żadnych szczegółów nie ujawniono - trzeba pobrać załącznik. A otwierając go, zainstaluje wirusa. Stary, sprawdzony schemat.

Jak informuje Niebezpiecznik, akcja oszustów dopiero co ruszyła i maile trafiają do wielu Polaków. Konsekwencje mogą być poważne. Rozsyłane przez przestępców wirusy pozwalają przejąć kontrolę nad zainfekowanym urządzeniem - mogą wykraść prywatne dane, w tym hasła i loginy służące do logowania się w serwisach bankowych. Złośliwe oprogramowanie jest nawet w stanie przejąć SMS-y pozwalające potwierdzać transakcje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)