Uwaga na Lenovo i jego baterie w laptopach!

Uwaga na Lenovo i jego baterie w laptopach!
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

17.08.2009 15:42, aktual.: 17.08.2009 16:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak twierdzi Lenovo, notebooki ThinkPad z serii R60, R61, T60, T61, a także X60 i X61 mogą sprawiać użytkownikom problemy z bateriami. W urządzeniach, których dotyczy ten problem, Power Manager, Message Center albo też ikona wyświetlająca stan akumulatorów zgłaszają niemożliwe do zreperowania uszkodzenia albo też pokazują komunikat, który mówi, że bateria nie może być naładowana.

Obraz
© Komunikaty takie jak ten wskazują na uszkodzoną baterię w ThinkPadzie, którą Lenovo bezpłatnie wymieni (fot. heise-online.pl)

Za pomocą programu diagnostycznego można stwierdzić, czy do tej grupy należy także i nasza bateria. Lenovo oferuje bezpłatną wymianę. Firma podkreśla, że nie chodzi tutaj o akcję zwrotu z powodów bezpieczeństwa i w związku z tym awaria nie wiąże się z żadnym zagrożeniem dla użytkownika.

Na stronie pomocy technicznej Lenovo opublikowało numery części FRU, za pomocą których można zidentyfikować problematyczne urządzenia.

W 200. roku Lenovo musiało wymieniać około 208 000 baterii w ThinkPadach, między innymi z serii R 60. Wtedy problem dotyczył akumulatorów o numerach FRU 92P1131.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)