Uwaga na fałszywe maile od kuriera. Ofensywa oszustów przed świętami

Uwaga na fałszywe maile od kuriera. Ofensywa oszustów przed świętami11.12.2018 15:33
Uwaga na fałszywe maile od kuriera. Ofensywa oszustów przed świętami
Źródło zdjęć: © WP.PL

Co roku przed świętami kurierzy mają od groma pracy. A klienci sklepów internetowych z niecierpliwością czekają na swoje przesyłki. A oszuści próbują to wykorzystać.

Na jedną z redakcyjnych skrzynek dostaliśmy wiadomość, rzekomo od kuriera. Od razu widać, że to oszustwo, ale w przedświątecznym pośpiechu można nie zauważyć i narobić sobie niepotrzebnych nerwów. A w gorszym przypadku nawet kosztów.

"Szanowny Kliencie, Staralismy sie dostarczyc twoja przesylke 5 grudnia 2018 roku." - brzmi treść wiadomości. A tuż poniżej widzimy kwotę 1638,31 zł, a tuż pod nią znajduje się niebezpieczny link - "pobierz fakturę". Nigdy tego nie róbcie, w środku może kryć się groźny wirus.

289747862706027514
Źródło zdjęć: © WP.PL

Jak nie dać się oszukać? Przede wszystkim sprawdźcie nadawcę wiadomości. Tuż obok nazwy "DHL Express Poland", która wydaje się być w porządku, znajduje się adres mailowy. Warto go sprawdzić, chociażby wpisując w Google. Jednak w tym przypadku nawet nie trzeba tego robić, bo adres "aovzssbxrfhk@hyun.biz" - jest ewidentnie podejrzany.

Zobacz też: Cybersejf: Dostałeś takiego maila? Nie otwieraj go pod żadnym pozorem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)