Uwaga na fałszywe maile od kuriera. Ofensywa oszustów przed świętami

Uwaga na fałszywe maile od kuriera. Ofensywa oszustów przed świętami

Uwaga na fałszywe maile od kuriera. Ofensywa oszustów przed świętami
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando
11.12.2018 15:33

Co roku przed świętami kurierzy mają od groma pracy. A klienci sklepów internetowych z niecierpliwością czekają na swoje przesyłki. A oszuści próbują to wykorzystać.

Na jedną z redakcyjnych skrzynek dostaliśmy wiadomość, rzekomo od kuriera. Od razu widać, że to oszustwo, ale w przedświątecznym pośpiechu można nie zauważyć i narobić sobie niepotrzebnych nerwów. A w gorszym przypadku nawet kosztów.

"Szanowny Kliencie, Staralismy sie dostarczyc twoja przesylke 5 grudnia 2018 roku." - brzmi treść wiadomości. A tuż poniżej widzimy kwotę 1638,31 zł, a tuż pod nią znajduje się niebezpieczny link - "pobierz fakturę". Nigdy tego nie róbcie, w środku może kryć się groźny wirus.

Obraz
© WP.PL

Jak nie dać się oszukać? Przede wszystkim sprawdźcie nadawcę wiadomości. Tuż obok nazwy "DHL Express Poland", która wydaje się być w porządku, znajduje się adres mailowy. Warto go sprawdzić, chociażby wpisując w Google. Jednak w tym przypadku nawet nie trzeba tego robić, bo adres "aovzssbxrfhk@hyun.biz" - jest ewidentnie podejrzany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)