Uwaga na fałszywe maile od Allegro!

Uwaga na fałszywe maile od Allegro!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.11.2013 10:00, aktual.: 20.11.2013 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internauci otrzymują maile z informacją o konieczności potwierdzenia swojego konta w serwisie Allegro.

Żeby uwiarygodnić oszustwo, oprócz nagłówka i nazwy nadawcy, adres mailowy z jakiego otrzymujemy wiadomość: powiadomienia@allegro.pl, wydaje się być autentyczny. Uważny użytkownik sieci zauważy jednak, że wiadomość została wysłana z włoskich serwerów pocztowych.

Mail informuje o próbie logowania na konto z kilku różnych adresów IP. W związku z tym prosi o powtórne zalogowanie i potwierdzenie danych. Użytkownik zwykle jest przekierowywany na fałszywą stronę, łudząco podobną do strony logowania Allegro. Choć w tym konkretnym przypadku fałszywa strona jest już zablokowana przez Google, internauci powinni uważać na kolejne wiadomości tego typu w przyszłości.

Jak rozpoznać fałszywkę?

Obraz
© (fot. AVG)

Wiadomość, mimo iż zawiera błędy ortograficzne w temacie, w samej treści jest łudząco podobna do prawdziwych powiadomień Allegro (dekoracje graficzne i kolorystyka, ramka z przydatnymi informacjami, pełen podpis i sygnatura Grupy w stopce). Ponadto oszuści żądają od użytkownika logowania się za pomocą adresu e-mail (prawdziwe Allegro wymaga loginów).

Elementy te można bardzo łatwo przeoczyć, zwłaszcza gdy jesteśmy zabiegani, a na maila ledwo rzucimy okiem. SPAM z podmienionym nagłówkiem i fałszywym adresem nadawcy to jedna z najpopularniejszych i regularnie powracających metod wyłudzeń danych w internecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (110)
Zobacz także