Usuwają ci się kontakty z telefonu? Jest na to prosty sposób

Usuwają ci się kontakty z telefonu? Jest na to prosty sposób

Usuwają ci się kontakty z telefonu? Jest na to prosty sposób
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando
30.04.2018 11:01, aktualizacja: 30.04.2018 12:02

Gdy zmieniamy telefon zawsze pojawia się ten sam problem - brak kontaktów. Nawet jeśli zgramy je na kartę sim, mogą łatwo ulec uszkodzeniu, a w efekcie bardzo namieszać. Poza tym cała procedura może być myląca i czasochłonna, mamy dla was lepsze rozwiązanie.

Istnieje kilka sposobów zapisywania kontaktów, pierwszym najbardziej spopularyzowanym jest karta SIM. Niestety to rozwiązanie nie należy do najlepszych, a mimo to wciąż jest popularne. Dane można zapisać tez na karcie SD, jednak to również wymaga chwili czasu, a w przypadku sformatowania, wszystkie kontakty zostaną usunięte.

Inną opcją jest importowanie kontaktów bezpośrednio z poprzedniego urządzenia na nowe poprzez bluetooth. Numery zostaną zapisane w pamięci telefonu, co również stwarza zagrożenie utraty danych, chociażby w przypadku uszkodzenia telefonu.

Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie kontaktów na koncie Google. Aby korzystać z większości funkcji smartfona z systemem operacyjnym Android, wymagane jest logowanie z takiego konta. Za każdym razem, gdy zalogujemy się na nowe urządzenie, wszystkie kontakty z konta zostaną automatycznie przeniesione na telefon. To bardzo wygodne rozwiązanie, zaoszczędzi wam sporo czasu i nerwów.

Jak zgrać kontakty na konto Google? Można dodawać je pojedynczo, albo zgrać wszystkie numery z karty SIM lub z pliku na karcie SD lub w pamięci telefonu.

Obraz
© google

Natomiast w przypadku zapisywania nowych kontaktów, należy wybrać opcję zapisania numeru na koncie Google, tak jak poniżej.

Obraz
© materiały własne

W przypadku zmiany telefonu z systemem Android na modele z iOS również istnieje opcja pobrania kontaktów z konta Google. Aby to zrobić należy przejść do sekcji "ustawienia", następnie wybrać opcję "konta i hasła". Pojawi się przed nami kilka opcji do wyboru, teraz należy wybrać "Google" i zalogować się. Następnie należy w ten sam sposób przejść do konta Google i nadać mu uprawnienia do udostępniania kontaktów. Można to zrobić przesuwjąc paseczek, tak jak na zdjęciu poniżej.

Obraz
© Apple

W odwrotnym przypadku, czyli przejściu z iOS na Android, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Najpierw należy wyeksportować kontakty z konta iCloud. Aby to zrobić, należy przejść do strony www.icloud.com, a następnie przejść do kontaktów. W prawym dolnym rogu pojawi się ikonka koła zębatego, czyli ustawień. Po kliknięciu rozwijają się opcję, klikamy "zaznacz wszystkie" a następnie "Eksportuj wizytówkę vCard". Strona udostępni nam plik z kontaktami, który należy pobrać, a następnie przesłać na nowe urządzenie poprzez kabel USB lub e-mail czy w inny sposób. Następnie w telefonie z systemem Android przechodzimy do sekcji "kontakty", a następnie wybieramy opcję "Importuj z pamięci". Pozostaje tylko przesłać kontakty na konto Google.

Obraz
© iCloud
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)