USA: United Airlines. Ukryta kamera w toalecie samolotu

USA: United Airlines. Ukryta kamera w toalecie samolotu

USA: United Airlines. Ukryta kamera w toalecie samolotu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Greg K__ca
Karolina Modzelewska
13.08.2019 11:18

Na pokładzie samolotu linii United Airlines lecącego z San Diego do Houston, pasażerka pierwszej klasy zauważyła niepokojące urządzenie w toalecie. Jak się okazało, była to ukryta kamera zamieszczona tam przez jednego z podróżnych.

Do zdarzenia doszło 5 maja, jednak dopiero teraz informacje na jego temat dotarły do mediów. Pasażerka lotu United Airlines 646 z San Diego do Houston poszła do toalety, gdzie zauważyła urządzenie emitujące niebieskie światło.

Kobieta zabrała urządzenie i przekazała je załodze samolotu, która po wylądowaniu oddała przedmiot służbom lotniczym na międzynarodowy lotnisku Houston George Bush.

Sprawca został szybko zidentyfikowany

Według KTRK służby lotniskowe odkryły, że urządzenie służyło do nagrywania. Amerykańskie media podają, że nagrania na kamerce pozwoliły zidentyfikować sprawcę całego zdarzenia. Nie było widać jego twarzy, ale ochrona lotniska dostrzegła biżuterię z wyraźnymi detalami, a także charakterystyczny ubiór.

FBI San Diego przeanalizowało nagrania z lotu, co pozwoliło na identyfikację sprawcy. Był nim mężczyzna z Malezji. W tym tygodniu został aresztowany i odpowie za podglądactwo. Grozi mu grzywna lub kara pozbawienia wolności do roku.

Agenci FBI odzyskali usunięte pliki z urządzenia. Ustalili, że urządzenie było używane również w innym samolocie. Znajdowały się na nim nagrania dwóch innych kobiet.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)