USA: szefowa biura zwalczającego monopol kłopotem dla Google?

USA: szefowa biura zwalczającego monopol kłopotem dla Google?

USA: szefowa biura zwalczającego monopol kłopotem dla Google?
Źródło zdjęć: © google
20.02.2009 00:00, aktualizacja: 20.02.2009 09:36

Firma Microsoft wielokrotnie oskarżana była o praktyki monopolistyczne. Jednak wiele wskazuje na to, że inny amerykański gigant branży IT może mieć w niedalekiej przyszłości spore kłopoty. Wszystko przez najnowszą nominację prezydenta USA na stanowisko szefa biura czuwającego na straży uczciwej konkurencji.

Christine A. Varney została powołana na stanowisko szefa biura zajmującego się zwalczaniem nieuczciwej konkurencji i praktyk monopolistycznych. Dziennikarze serwisu Bloomberg odkryli jednak bardzo ciekawe stwierdzenie nominowanej jakie zostało opublikowane 1. czerwca ubiegłego roku.
_ "Dla mnie Microsoft jest jakby z "poprzedniego wieku". Nie stanowi już problemu. Amerykańska gospodarka może jednak mieć pewne kłopoty z Google. Firma ta już teraz posiada bowiem monopol jeśli chodzi o rynek reklam internetowych." _

Warto podkreślić, że Christine A. Varney została na razie jedynie nominowana na stanowisko szefa biura zwalczającego nieuczciwą konkurencję i monopol. Kandydatura ta musi jeszcze zostać ostatecznie potwierdzona.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)