USA przeszły całkowicie na telewizję cyfrową

USA przeszły całkowicie na telewizję cyfrową

USA przeszły całkowicie na telewizję cyfrową
Źródło zdjęć: © bing.com
26.06.2009 13:34, aktualizacja: 26.06.2009 13:44

Wszystkie telewizje w stanach zjednoczonych przeszły na nadawanie sygnału cyfrowego. Zmiana objęła cały kraj i wiązała się z wieloma wcześniejszymi ostrzeżeniami oraz pomocą państwa dla obywateli

Początkowo przejście na sygnał cyfrowy planowano w lutym tego roku, ale termin ten został przesunięty na czerwiec z powodu wyczerpania kuponów pieniężnych uprawniających obywateli do zniżki w wysokości 4. dolarów przy zakupie dekodera, który umożliwia odbieranie sygnału cyfrowego w starszych telewizorach.

Z przejściem wiązały się również inne komplikacje. Programy nadawane w systemie cyfrowym zmieniły swoje pasma, przez co nawet dobrze skonfigurowane telewizory trzeba było na nowo ustawić.

Dzięki wprowadzonej zmianie zwolnią się pasma częstotliwości, które będzie można wykorzystać dla bezprzewodowego Internetu oraz usług ratunkowych.

Obecnie sygnał cyfrowy niektórych stacji jest jeszcze słabej jakości ponieważ nadawany jest z nadajników zapasowych. Jest to spowodowane koniecznością wymiany głównych anten, które nadawały sygnał analogowy na nowe –. „cyfrowe”. Może to potrwać nawet kilka tygodni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)