Trwa ładowanie...
d194riy

USA. KFC w 5 godzin wyprzedało wegańskiego kurczaka

W jednym z lokali KFC w Atlancie firma postanowiła próbnie wprowadzić kubełek KFC z wegańskim substytutem kruczaka. Produkt zrobił furorę i wyprzedał się w pięć godzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wegańska wersja kultowego kubełka wyprzedała się w 5 godzin.
Wegańska wersja kultowego kubełka wyprzedała się w 5 godzin. (Materiały prasowe)
d194riy

KFC zaczęło sprzedawać swój nowy produkt we wtorek. Cały zapas wegańskich nuggetsów i bezkostnych skrzydełek skończył się w ciągu 5 godzin. "Mięso" do roślinnej wersji kultowego kubełka dostarczył znany producent tego rodzaju żywności - "Beyond Meat".

Czytaj też: KFC się złamało. Wegańskie burgery w menu restauracji

Pod lokalem ustawiały się kolejki już przed jego otwarciem, a podekscytowani klienci dzielili się relacjami w mediach społecznościowych:

Według portalu "Engadget.com" ilość wegańskiego kubełka, która została sprzedana w jeden testowy dzień, jest taka jak ilość produktu "popcron chicken" sprzedawanego przez cały tydzień.

Liczba roślinożerców rośnie

Biorąc pod uwagę entuzjastyczny odbiór, można się spodziewać, że wegański kurczak ma dużą szansę pojawienia się na stałe w ofercie KFC. I to nie tylko na amerykańskim rynku.

Szacuje się bowiem, że w Polsce rośnie liczba wegetarian. W badaniu firmy Mintel 8 procent pytanych zadeklarowało się jako wegetarianie, a 7 weganie (charakter badania pozwalał na zaznaczenie obu odpowiedzi jednocześnie, dlatego nie należy sumować tych wyników).

Czytaj też: Białko mleka krowiego to przeżytek. Teraz pełnowartościowe białko powstanie z drobnoustrojów

d194riy

Podziel się opinią

Share
d194riy
d194riy
Więcej tematów