USA: hakerzy włamali się do Federalnej Administracji Lotnictwa

USA: hakerzy włamali się do Federalnej Administracji Lotnictwa
10.02.2009 21:01
USA: hakerzy włamali się do Federalnej Administracji Lotnictwa

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa ( FAA ) poinformowała, że w zeszłym tygodniu ktoś włamał się do jej systemu komputerowego i wykradł dane o emeryturach i stanie zdrowia ponad 45 tysięcy pracowników. Podobno serwer, na którym znajdowały się pliki, nie był połączony z systemem kontroli ruchu lotniczego. Kradzieżą danych już zajmuje się policja.

Federalna Administracja Lotnictwa oświadczyła, że w minionym tygodniu ktoś naruszył dwa z 4. plików znajdujących się na serwerze agencji. W ten sposób przestępcy wykradli informacje o emeryturach i stanie zdrowia jej pracowników. FAA zapewniła, że serwer, na którym znajdowały się dane osobowe, nie był połączony z systemem kontroli lotów.
"FAA podjęła odpowiednie kroki, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości, jak również długofalowe działania w celu dalszej ochrony danych osobowych. Agencja uruchomiła już bezpłatny numer pod którym pracownicy mogą dowiedzieć się czy ich dane zostały naruszone" - podała w swoim oświadczeniu Federalna Administracja Lotnictwa w USA.

FAA po wykryciu tego zdarzenia natychmiast poinformowała odpowiednie organy ścigania. Dla dobra śledztwa, oficjalne oświadczenie zostało wydane dopiero w tym tygodniu. Prezes agencji Tom Wody zapewnił, że wszyscy poszkodowani pracownicy otrzymają pismo z dokładną informacją o naruszeniu ich danych osobowych.

"Rządowe systemy komputerowe powinny być najlepsze na świecie i nie powinny obawiać się żadnego zagrożenia" - powiedział prezes FAA Tom Wody.

To pierwszy tego rodzaju wypadek w historii agencji. Choć trzy lata temu pracownicy FAA skarżyli się na stan zabezpieczeń danych osobowych, nikt się tym nie zajął.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)